استاندار لرستان: جبران خسارت‌های سیل نیازمند تخصیص اعتبارات ویژه است

on .استاندار لرستان گفت: جبران خسارت‌های سیل و جلوگیری از تکرار حوادث گذشته نیازمند تخصیص اعتبارات ویژه است.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر سید موسی خادمی روز پنجشنبه در مراسم افتتاح دبیرستان ۱۲ کلاسه شاهد شهر پلدختر اظهار داشت: چنانچه  دیواره های حفاظتی و راه های روستایی سیلزده پلدختربطور اصولی بازسازی نشود، بسیاری از این مناطق با بارشهای فصلی دچار مشکل می شوند.

وی با تقدیر از اقدامات انجام شده در مدارس سیلزده لرستان گفت : خیرین از روزهای ابتدای وقوع سیل که پلدختر با حجم بالایی از خرابی ها مواجه بود میان مردم حادثه دیده حضور یافتند.

خادمی با اشاره به اینکه بازسازی مدارس سیلزده از اولویت‌ها بوده اظهار امیدواری کرد: با حمایت وزارت آموزش و پرورش و خیرین تا ابتدای سال آینده، مدارس تخریب شده از سیل با کیفیت و تجهیزات بهتربازسازی و آماده تحصیل دانش‌آموزان شود .

استاندار لرستان افزود: دولت توجه ویژه ای به مناطق کمتر توسعه یافته دارد و اکنون که سیل ویرانگر به کمبود های لرستان اضافه کرده و روند توسعه آن را تحت تاثیر قرار داده، اهمیت این استان برای مسئولان دو چندان شده است. 

خادمی گفت: با توجه به تاثیر گذاری وزارت آموزش و پرورش در بدنه دولت، از وزیر مربوطه انتظار می رود توجه ویژه‌ای برای جبران برخی نارسایی‌ها در این حوزه داشته باشد. 

وی گفت: جبران خسارت‌های سیل و جلوگیری از تکرار حوادث گذشته نیازمند تخصیص اعتبارات ویژه است چرا که سیل در پلدختر دستاوردهای ۵۰ ساله مردم را از بین برده است.

خادمی یادآورشد : ۲۵ تا ۳۰ درصد اعتبار ردیف های ویژه سیل در لرستان تخصیص یافته که با توجه به حجم تخریب ها در این استان نسبت به سایر مناطق این روند باید تسریع شود. 

وی با اشاره به وجود دانش آموزان مستعد در مناطق سیلزده لرستان افزود: ممکن است استعدادهای فراوان این مناطق به دلیل فقر و نبود امکانات  دچار آسیب شوند که در این زمینه باید سرمایه‌گذاری های لازم صورت گیرد.

خادمی با گرامیداشت ، یاد و خاطره مرحوم حافظی(رئیس انجمن خیران مدرسه ساز) افزود: خیرین مدرسه ساز اقدامات مطلوب و برنامه‌های جامعی در مناطق سیلزده داشته‌اند. 

وزیر آموزش و پرورش روز پنجشنبه به همراه هیاتی برای افتتاح چند طرح آموزشی در شهرستان سیلزده پلدختر وارد این شهر شد.

 افتتاح ۳۱ پروژه آموزشی و تربیتی با ۱۲۲ کلاس درس شامل دبیرستان ۱۲ کلاسه شاهد و مدرسه ۶ کلاسه معمولان، از مهم‌ترین برنامه‌های سفر حاجی میرزایی  به پلدختر است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.