ثمینی تاکید کرد: لزوم سرمایه‌گذاری فرهنگی در مناطق کمتر توسعه یافته

on .

 


معاون استاندار لرستان گفت: افزایش اماکن فرهنگی باعث ناامنی مناطق برای بزهکاران می‌شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، محمود ثمینی در جلسه کارگروه کتابخانه‌های استان ضمن تسلیت اربعین حسینی اظهار کرد: برای برطرف کردن معضلات فرهنگی در هر منطقه‌ای از طرح توانمندسازی می‌توان بهره برد.

وی با بیان اینکه کم‌هزینه‌ترین بُعد توانمندسازی حوزه فرهنگی است، افزود: باید تلاش کرد تا کتابخانه‌ها را در خانه‌های مردم به خصوص تا دل روستاها برد؛ این بالاترین کار فرهنگی و از طرفی نیز کم هزینه است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گفت: اگر از داشته‌ها به درستی استفاده کنیم به ویژه در مناطق روستایی هدف‌گذاری می‌توان بحث سرانه کتابخوانی در استان را به راحتی افزایش داد.

وی با اشاره به اینکه لرستان دارای ظرفیت بالایی در پرورش استعدادها است، افزود: با اقدامات و برنامه‌ریزی مناسب می‌توان این استعدادها را شکوفا کرد، از این‌رو باید در مناطق کمتر توسعه یافته سرمایه‌گذاری فرهنگی بیشتری انجام داد.

 ثمینی با تاکید بر اینکه دستگاه‌ها علاوه بر وظایف تخصصی خود باید کارهای فرهنگی انجام داده و در افزایش دانش مردم تلاش کنند، خاطرنشان کرد: افزایش آگاهی مردم باعث منطقی‌تر شدن مطالبات شده و از طرفی پاسخگویی به آنها راحت تر می‌شود و در نهایت مردم می‌توانند در زمان‌های حساس درست و بهتر تصمیم بگیرند.

 معاون سیاسی استاندار در بخش دیگری از سخنان خود به بحث احداث کتابخانه در مناطق محروم اشاره کرد و افزود: دستگاه‌ها به‌خصوص کتابخانه، شهرداری، ارشاد و سازمان تبلیغات اسلامی به خوبی می توانند نیازهای فرهنگی مناطق محروم را برطرف کنند.


 وی ادامه داد: افزایش اماکن فرهنگی در مناطق محروم باعث ناامن کردن منطقه برای سودجویان و بزهکاران می‌شود.
ص
 ثمینی انسجام دستگاه‌های استان را عامل موفقیت در کارها برشمرد و گفت: در بحث بازآفرینی شهری پایدار تمام دستگاه‌ها در ارتقاء سطح فرهنگی عمرانی و اقتصادی مناطق کم برخوردار و محروم به حداقل متوسط شهری رساندن آن باید تلاش کنند.
صص
وی با تاکید بر افزایش نشاط اجتماعی در جامعه گفت: برنامه‌ریزی مناسب و اجرایی کردن آن باید در چارچوب مقررات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با تلاش تمام دستگاه‌ها انجام شود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.