ثمینی: دستگاه‌ها برای پیشگیری از سیل تدابیر لازم را داشته باشند

on .معاون استاندار لرستان بر افزایش بستر فعالیت و همگرایی اقشار مختلف جامعه تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، محمود ثمینی در جلسه شورای اطلاع رسانی استان با بیان اینکه رسانه‌ها امروز کاربردی‌تر کار کرده و توجه بیشتری به بحث توسعه استان دارند، اظهار کرد: هدف‌گذاری که از طرف مدیریت ارشد استان صورت گرفته همگی موظف به اجرای آن در راستای توسعه استان هستیم.

وی ادامه داد: برای اجرای این هدف‌گذاری نیاز به فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی خوب و قوی هستیم که در این راستا شرایط به خوبی فراهم شده است.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری با بیان اینکه از رسانه‌ها انتظار داریم بیشتر و جدی‌تر از گذشته به این مهم بپردازند، افزود: دستگاه‌ها نیز در مقابل باید پاسخگوی رسانه‌ها باشند تا با همگرایی و انسجام بیشتر آرامش را در استان تثبیت کنیم.

 وی بر افزایش بستر فعالیت و همگرایی اقشار مختلف جامعه تاکید کرد و گفت: انتقادات سازنده باعث رشد و رفع مشکلات دستگاه‌ها و در نهایت توسعه استان خواهد شد، بنابراین ما با آغوش باز از انتقادات سازنده استقبال می‌کنیم.

 ثمینی تصریح کرد: همه تلاش خواهیم کرد تا بستر توسعه لرستان بیش از پیش فراهم شود و امنیت سرمایه‌گذاری در استان نسبت به گذشته افزایش یابد.

 وی ادامه داد: اقتصاد جمهوری اسلامی ایران در قانون اساسی بر سه پایه دولتی، تعاونی و خصوصی استوار است که در اصل ۴۴ قانون اساسی اقتصاد دولتی جز مسائل اساسی و زیربنایی کار دیگری بر عهده ندارد.

 معاون سیاسی استاندار موتور محرک توسعه استان را نیازمند بخش تعاونی و به ویژه خصوصی دانست و بیان کرد: این مهم در صورت همکاری دستگاه‌ها با ایجاد بستر لازم و رفع موانع اداری امکان‌پذیر است.

 وی به مواهب الهی فراوان طبیعی، زیرزمینی آبی و بخصوص انسانی لرستان اشاره کرد و گفت: استفاده از تمام این منابع باعث توسعه استان می‌شود.

 ثمینی به سیل فروردین سال جاری اشاره کرد و افزود: به دلیل اینکه برخی از زیرساخت‌ها برای این حجم از سیل فراهم نبود باعث خسارات زیادی به استان شد.

 وی گفت: در پاییز امسال شاهد بارندگی با هر حجم خواهیم بود بنابراین دستگاه‌ها لازم است اقدامات و تدابیر لازم را برای پیشگیری و جلوگیری از سیل و خسارات ناشی از آن داشته باشند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.