رییس سازمان برنامه و بودجه: سه هزار میلیارد تومان اعتبار جبران خسارت سیل به لرستان تخصیص یافت

on .

 

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت:‌ دولت تاکنون سه هزار میلیارد تومان اعتبار بلاعوض و تسهیلات برای جبران خسارت سیل به لرستان پرداخت کرده است.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، محمدباقر نوبخت در جلسه  با تاکید بر اینکه سیاست های ملی و منطقه ای باید با هم افزایی پیش رود، افزود: یک هزار و ۱۲۵ میلیارد تومان وام بخش مسکن و ۳۳۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض در این حزوه پرداخت شده است.

وی ادامه داد: در بخش کشاورزی نیز ۲۷۰ میلیارد تومان و از محل اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای ۹۳۵ میلیارد تومان به استان اختصاص یافته است.

وی تاکید کرد: دولت خود را موظف و مقید می داند خسارت مسکن و زیربناهای رخداد غم انگیز سیل را پشتیبانی کند و تا ۱۰۰ درصد تعهدات خود به این مناطق را عملیاتی خواهد کرد.

نوبخت با بیان اینکه دکتر روحانی در سفر به لرستان تعهدات خوبی داشته اضافه کرد: اگر دولتمردان به تعهدات خود متعهد نباشد جای تاسف دارد.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور بیان کرد: در سفر رییس جمهوری به لرستان برای ۵۴ مصوبه ۶۲۶ میلیارد تومان تعهد اعلام شد، که تاکنون بیش از یکهزار و ۳۳۱ میلیارد تومان  معادل ۲۱۳ درصد تعهدات عمل شده است.

به گفته وی از ۵۴ طرح ۳۴ طرح تکمیل شده و هفت طرح پیشرفت بیش از ۷۰ درصد دارند.

نوبخت تاکید کرد: لرستان با خیلی از استان های دیگر متفاوت است و چنانچه بتوانیم زیرساخت های آن را فراهم کنیم استان ثروت مندی است و می تواند از نظر شاخص های توسعه یافتگی رشد کند.

وی تحریم هاهی کنونی علیه جمهوری اسلامی را در تاریخ معاصر بی نظیر دانست و یادآور شد: اگر این تحریم ها به نتیجه رسیده بود اکنون به جمهوری اسلامی التماس نمی کردند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.