استاندار لرستان: ۳۰ هزار میلیارد ریال اعتبار به لرستان اختصاص یافت

on .استاندار لرستان گفت: ۳۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارات سیل در حوزه عمرانی به این استان اختصاص یافته است.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر سید موسی خادمی روز در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان در سالن جلسات استانداری لرستان اظهار داشت: اعتبارات استانی سه و شش دهم درصد بودجه کشور است و سهم استان ها بسیار ضعیف است که برای جذب بیشتر اعتبارات در وزارتخانه ها باید مدیران استانی تلاش بیشتری کنند.

به گفته وی برخی از مدیران دستگاه های دولتی عملکرد ضعیفی در این زمینه دارند که باید در این راستا تلاش کرد تا بتوان سهم استان را دریافت کرد.

استاندار لرستان گفت: دستگاهی که نتواند اعتبارات حوزه خود را جذب کند به دستگاهی دیگر واگذار می شود و با آن برخورد می کنیم، برخی از اعتبارات مصوب است و ممکن است تخصیص ها متفاوت باشد.

خادمی ادامه داد: باتوجه به بروز سیل لرستان باید به کارگاه عمرانی بزرگ تبدیل شود.

وی با اشاره به اینکه دستگاه های اجرایی با پیمانگاران که توان سرمایه گذاری دارند باید مذاکره کنند گفت: یکهزارو ۳۹۰ میلیارد تومان اعتبار در حوزه عمران و جبران خسارات سیل به استان اختصاص یافته است.

وی اضافه کرد: همچنین ۷۶۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض در استان موجود می باشد.

استاندار لرستان گفت: در مجموع سه هزار میلیارد تومان اعتبار به استان اختصاص داده شد و دستگاههای اجرایی باید برای جذب ان نهایت تلاش خود را انجام دهند.

اعتبارات سال گذشته با ۵۰ درصد تخصیص نگران جذب بودیم و اکنون با اختصاص این رقم باید بسیار تلاش کنیم تا جذب شود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.