استاندار لرستان: نرخ بیکاری لرستان به روز نیست

on .

 استاندار لرستان گفت: آخرین نرخ بیکاری لرستان در سرشماری سال ۱۳۹۵ بدست آمده و این آمار تاکنون به روز نشده است.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر سید موسی خادمی در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در سالن جلسات اتاق بازرگانی اظهار داشت: آمار بیکاری شهرستان ها در اختیار نیست و نرخ بیکاری را تنها در سرشماری ها می توانیم بدست آوریم.

وی ادامه داد: مبنای نرخ بیکاری استان ها سرشماری سال ۹۵ است که در این راستا سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان باید پیگیری کند تا آمارها بروز شود.

استاندار لرستان افزود: از سرمایه گذاران واقعی در لرستان حمایت می کنیم و برای توسعه استان تمام تلاش خود را خواهیم کرد.

خادمی گفت: متاسفانه در نظام حسابداری دارایی های نامشروع دیده نمی شود و باید مطابق استان های دیگر عمل کنیم.

وی اضافه کرد: اعتبارات تبصره ۱۸ باید اصلاح شود چراکه براساس ارزش افزوده بخش صنعت، این اعتبارات توزیع شده و استان های صنعتی اعتبار بیشتری را دریافت می کنند.

استاندار لرستان اظهار داشت:  اینگونه نظام توزیع که باعث شکاف بین استان ها می شود باید اصلاح شود و همچنین باید استان های کمتر توسعه یافته مورد توجه قرار گیرند.

خادمی بیان کرد: باید بنگاه های اقتصادی را کمک کنیم تا قدرت ریسک آنها افزایش یابد و به دنبال شفافیت فعالیت بنگاه های اقتصادی باشیم.

وی همچنین به اجرای طرح اربینت در خرم آباد اشاره کرد و افزود:در این طرح یک روش بازآفرینی آموزش داده شده و اداره کل راه و شهرسازی  لرستان باید تلاش کند بخشی از بازآفرینی شهری را از این روش به بهره برداری برساند.

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.