استاندار لرستان: دولت تدبیر و امید توجه ویژه به تشکل‌های اجتماعی دارد

on .


استاندار لرستان گفت: استفاده از زنان توانمند در حوزه‌های مدیریتی به خوبی انجام شده است.

 به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر سید موسی خادمی در ابتدای برگزاری دوره کارگاه‌های تخصصی آموزشی توان افزایی تشکل‌های اجتماعی زنان و خانواده منطقه غرب کشور که با حضور سرکار خانم دکتر ابتکار معاون محترم رئیس جمهور در امور زنان و خانواده تشکیل شد، اظهار کرد: یکی از بزرگترین دستاوردهای دولت تدبیر و امید توجه ویژه به تشکل‌های اجتماعی است.

وی در ادامه افزود: بعد از دوره ظهور تشکل‌ها در اواخر دهه هفتاد یک برهه سختی را طی کردند و مورد بی مهری قرار گرفتند اما دولت تدبیر و امید به خوبی به این حوزه توجه دارد که هم‌اکنون تعداد این تشکل‌های اجتماعی و فعالیت‌های آنها فوق العاده است.

استاندار لرستان با بیان اینکه مجموعه دولت علاقه‌مند است که تشکل‌ها در کشور رشد کنند، گفت: تشکل‌ها به‌عنوان حلقه واصله بین دولت و مردم عمل می‌کنند و ممکن است برخی‌ها مخالف باشند.

وی ادامه داد: باید از این فرصت برای تقویت تشکل‌ها استفاده کرد به‌گونه‌ای که دیگر نتوانند آن‌ها را تضعیف کنند به‌ویژه در حوزه زنان که به‌خوبی مورد توجه دولت است.

دکتر خادمی بیان کرد: در حوزه اجتماعی بخش زیادی از وظایف با قرارداد به تشکل‌های اجتماعی واگذار شده تا به‌خوبی انجام دهند.

وی افزود: در سیل اخیر حضور تشکل‌ها، کمک‌ها و راهنمایی مردم به‌خصوص زنان نقش اثربخشی داشت.

استاندار لرستان از سیاست‌های اصلی در این حوزه را استفاده از زنان توانمند در حوزه‌های مدیریتی برشمرد و گفت: با توجه به عزم و اراده دولت برای انتصاب بانوان و ایفای حق طبیعی آنان برای عهده‌دار شدن مسئولیت‌ها، این مهم تاکنون به‌نحو شایسته‌ای انجام شده است.

وی ادامه داد: ۵۰ درصد دیگر این سهم به توانمندی بانوان بستگی دارد که در عرصه‌های مدیریتی مختلف خود را نشان دهند. 

 

وی افزود: این توانمندی‌ها، حضور در میدان را برای دیگران باز خواهد کرد و در یک سیکل و روند فزاینده قرار خواهند گرفت.

دکتر خادمی تصریح کرد: طی دو سال اخیر حدود ۷۳ نفر از زنان در حوزه‌های میانی مدیریت به‌کار گرفته شده‌اند و اکنون رتبه ۷ کشوری را داریم.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.