معاون رییس جمهور: لرستان نیازمند تغییر رفتار نسبت به محیط زیست است

on .

 معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: لرستان نیازمند تغییر رفتار نسبت به طبیعت،آب و محیط زیست است چرا که با بحرانها و مشکلات زیادی مواجه می‎باشد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، معصومه ابتکار در همایش ردپای آب که در سالن دانشگاه فرهنگیان برگزار شد اظهار داشت: دوره آموزشی بانوی آب به‌طور مشترک بین وزارت نیرو، معاونت زنان و خانواده ریاست‌جمهوری برگزار می‌شود و یک حرکت و پویش ملی با مشارکت مردم و سازمان‌های مردم‌نهاد شکل می‌گیرد.

وی افزود: در سطح کشور و استان‌ها با مسائل و مشکلات مرتبط با آب و پسماندها روبه‌رو هستیم که هزینه‌های زیادی را به جامعه و اقتصاد ملی وارد می‌کند و آثار زیست‌محیطی روی سلامت و جوامع دارد.

وی با بیان اینکه پویش رد پای آب به دنبال اصلاح الگوی مصرف است تصریح کرد: زنان می توانند در تحقق این امر بسیار موثر باشند. 

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده بیان کرد: بسیاری از سرمایه‌های کشور به‌سبب نوع رفتار ما با طبیعت، آب و محیط‌زیست آسیب می‌بینند.

ابتکار تصریح کرد: اگرمردم در حفظ محیط‌ زیست و اصلاح الگوی مصرف حضور داشته باشند می‌توانند جریان‌ساز شوند.

همایش انجمن‎های مردم نهاد حوزه زنان غرب کشور روز پنجشنبه با حضور ابتکار معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده به مدت چهار روز درخرم‎آباد آغاز شد ه است.

این همایش چهار روزه با برگزاری کارگاه های تخصصی آموزشی توان افزایی تشکل های اجتماعی زنان و خانواده منطقه غرب کشور با حضور ۱۷۵ سازمان مردم نهاد از استان های ایلام، کرمانشاه، کردستان، همدان و لرستان در حال برگزاری است.

هدف از برگزاری این همایش، توان افزایی و تعامل سازمان های مردمی، ایجاد ارتباط و زمینه همکاری جامعه مدنی و دولت، شناسایی چالش های حوزه زنان عنوان شده است.

 پروژه نویسی و تامین مالی منابع سازمان های مردم نهاد در ۶ کارگاه آموزشی به صورت ویژه در این چهار روز ارائه می شود.

 ۶۰ سازمان مردم نهاد از لرستان در این کارگاه ها حضور دارند، سند ارتقا و توسعه حوزه زنان و خانواده نیزدر این همایش رونمایی خواهد شد.

 

 

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.