استاندار لرستان: پدافند زیستی را در استان آغاز کنیم

on .استاندار لرستان از برگزاری ۴۵ رزمایش طی هفته پدافند غیرعامل در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر سید موسی خادمی در جلسه شورای پدافند غیر عامل استان که به صورت ویدئو کنفرانس با وزارت کشور برگزار شد، اظهار کرد: طرح جامع پدافند غیرعامل استان اواخر سال ۹۶ با دانشگاه تربیت مدرس و نظارت دانشگاه مالک اشتر انجام شد که چند روز آینده رونمایی می‌شود.

وی در ادامه افزود: این طرح مستمر است و با توجه به شرایط و اقتضائات جدید بازنگری می‌شود.

استاندار لرستان به بحث زیرساخت‌ها و مولدهای جایگزین برق اشاره کرد و گفت: همه دستگاه‌های خدمات‌رسان دارای حساسیت بالا مجهز به مولدهای جایگزین برق هستند و ۶۰ درصد دیگر ارگان‌ها نیز مجهز به این دستگاه‌ها شده‌اند.

وی ادامه داد: علاوه بر این، طرحی در استان شروع کرده‌ایم که به دستگاه‌ها از محل اعتبارات تملک دارایی‌ها بودجه‌ای در نظر گرفته‌ایم که بتوانند از طریق انرژی خورشیدی بخشی از برق مورد نیاز خود را تامین کنند تا تعدادی از دستگاه‌ها این کار را انجام داده‌اند.

دکتر خادمی در بحث اقدامات و برگزاری جلسات بیان کرد: در سال جاری ۲۱ جلسه کارگروه و شوراها تشکیل و ۴۷ دوره آموزشی برای مردم و کارگزاران برگزار شده است. همچنین پنج دوره مجازی و ۳۹ رزمایش در حوزه‌های مختلف انجام داده‌ایم.

وی افزود: در هفته پدافند غیرعامل نیز ۴۵ رزمایش، ۲۲ دوره آموزشی و ۸ همایش برگزار می‌شود.

استاندار لرستان اظهار کرد: اولین مرکز پایش امنیت سایبری کشور در دانشگاه لرستان ایجاد شد و تست نفوذ رایانه‌ای و اینترنتی در همه دستگاه‌ها انجام گرفت؛ همچنین طرح‌های حفاظتی و امنیتی مراکز با سطح حیاتی بالا اجرا شده است.

وی گفت: سیل فروردین سال جاری اهمیت پدافند غیرعامل را آشکارتر کرد و شرایط به گونه‌ای پیش رفت که تمامی ارتباطات زمینی، هوایی، اینترنتی و مخابراتی قطع شد همچنین زیرساخت‌ها از بین رفت.

دکتر خادمی بیان کرد: موضوع سیل الگوی مناسبی است که نیاز به مطالعه جامعی دارد تا مشخص شود در این شرایط چه باید کرد و نتایج این مطالعه را به دیگر نقاط تعمیم داد.

وی ادامه داد: اسکان اضطراری و خانه‌های پیش ساخته از موضوعات مهمی است که باید در شرایط خاص مورد توجه قرار گیرد چراکه ممکن است چادر دیگر جوابگو نباشد.

استاندار لرستان پیشنهاد داد با توجه به طرح جامع پدافند غیرعامل استان که در کوتاه‌ترین زمان و با کیفیت خوبی انجام شده است؛ پیوست پدافند زیستی را با توجه به شرایط کشاورزی استان به صورت مشارکت استانی و ملی شروع کنیم.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.