مدیر کل سیاسی: فرمانداران ساز و کار لازم برای برخورد با تخلفات انتخاباتی را ندارند

on .

 

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری لرستان گفت: فرمانداری ها اقدامات لازم در خصوص تخلفات انتخاباتی را انجام می دهند اما ساز و کار لازم برای برخورد با این تخلفات در اختیار فرمانداران نیست.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان به نقل از ایرنا ماشاالله نعمتی روز یکشنبه در کمیته سیاسی شورای اطلاع رسانی لرستان افزود: فرمانداران باید در همه زمینه های انتخابات پاسخگو باشند اما زمانی که به کمک سایر دستگاهها نیازمند هستند این مهم محقق نمی شود.

وی با تاکید بر کنترل فضای انتخاباتی پیش رو اظهار داشت:‌مدیران باید خواسته فرمانداران را در این برهه در اولویت قرار دهند تا انتخابات به بهترین شکل و با رضایت خاطر مردم برگزار شود.

وی تصریح کرد: انتخابات یک پروژه مهم و نفس گیری است که مشکلات خاص خود را دارد اما باید به خواسته های قانونی برگزارکنندگان این رویداد سیاسی از جمله فرمانداران توجه ویژه ای شود.

وی با اشاره به وجود مسیرهای سخت گذر در برخی مناطق لرستان گفت: چنانچه نمی توان صندوق های اخذ رای را به دلیل شرایط کوهستانی و برفی در این مناطق مستقر کرد باید از اکنون برای تامین بالگرد در این راستا اقدام شود.

نعمتی بیان کرد:‌فرمانداران تمامی امکانات و نیروی انسانی موجود را بکار می گیرند اما در بخش هایی مشکلات وجود دارد که ادارات کل باید در این خصوص به نیازهای فرمانداری ها و دستورات فرماندار توجه کنند.

وی با تاکید بر تسریع در روند اجرای طرح های راهسازی به منظور دسترسی راحت به مناطق سیلزده در زمان انتخابات گفت: تنور انتخابات به نسبت دوره های گذشته گرم نشده و کنترلی نسبت به فضای مجازی صورت نمی گیرد چراکه در این محیط، برخی افراد درست و صادق را  ناجوانمردانه تخریب می کنند.

وی خواستار برخورد با متخلفان فضای مجازی شد و اظهار داشت: باید ساز و کاری تعریف شود تا افرادی که خوب  و منصفانه قلم می زنند تشویق شوند و با آن دسته که به دنبال منافع فردی هستند و بدون کوچکترین مدرکی دیگران را زیر سوال می برند برخورد شود.

نعمتی گفت: آبان ماه امسال ۳۴ کیلوگرم تریاک در یکی از منازل روستایی بروجرد،۷۳ کیلوگرم تریاک در محور خرم زال و ۲۰ کیلوگرم ماده گل در ازنا کشف و ضبط شد.