معاون استاندار: لرستان با ۲ هزار کیلومتر خطوط انتقال انرژی، پالایشگاه ندارد

on .


معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان گفت: ۲ هزار کیلومتر خطوط انتقال نفت، گاز و بنزین در این استان وجود دارد اما مردم آن از واحدهای پالایشگاهی محروم هستند.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، اسد عبداللهی روز چهارشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان افزود:این در حالی است که ایجاد واحدهای مربوط به انرژی و احداث پالایشگاه نقش بسیار موثری در راستای رونق اقتصاد و اشتغالزایی در استان محروم لرستان خواهد داشت.

وی با بیان اینکه ۱۲۲ طرح کلیدی لرستان در ستاد اقتصاد مقاومتی پیگیری می شود تصریح کرد: حوزه آب و عدم تخصیص در این زمینه از اساسی ترین مشکلات لرستان است و در حالیکه این استان، آب مورد نیاز مناطق جنوبی کشور را تامین می کند اما در استفاده از طرح های این حوزه از جمله آبیاری قطره ای مشکل دارد.

وی اظهار داشت: سدسازی راه نجات لرستان از مشکلات کشاورزی و کنترل سیل می باشد که نمونه بارز این مهم، احداث سد در شمال استان، تحول ۶۰۰ هکتار از اراضی آبی و افزایش درآمد کشاورزان منطقه است.

معاون استاندار لرستان با بیان اینکه این استان ۱۱ درصد آبهای سطحی کشور را دارد ادامه داد:‌ هیچگونه استفاده ای از این ظرفیت نشده وسدهای استان نیز شبکه های سه وچهار آبیاری ندارند.

عبداللهی گفت: با وقوع سیل فروردین ماه در لرستان بسیاری از زیرساخت ها و توانمندی های استان آسیب دیده و  راههای اصلی و روستایی همچنان دچار مشکل هستند که با پیش بینی بارش های گسترده برای سالجاری، مشکلات افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه خرم آباد به عنوان مرکز لرستان راه ریلی ندارد تصریح کرد: روند احداث طرح راه آهن به کندی پیش می رود و رفع مشکلات قضایی ۲ کارخانه عظیم خودرو و ماشین سازی نیز در حال پیگیری است.

۱۲۲ طرح اقتصاد مقاومتی برای لرستان تعریف شده و دارای پیشرفت ۶۰ درصدی هستند.