معاون استاندار: احزاب نقش مطلوبی در شورآفرینی انتخابات داشته‎اند

on .

 

احزاب نقش مطلوبی در شورآفرینی انتخابات داشته‎اند

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: احزاب نقش مطلوبی در خط دادن مناسب به آحاد جامعه وشورآفرینی انتخاباتی داشته‎اند.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، محمود ثمینی روز شنبه در همایش تحزب و توسعه افزود: چنانچه احزاب به معنای واقعی شکل گرفته و آحاد مردم را به عنوان هوادار یا عضو در برگیرند، موجب تبیین و ترویج قانونمندی و مدنیت می شوند.

وی بالندگی جامعه را در گرو توسعه احزاب دانست و افزود:‌مادامی که تشکل ها به لحاظ سیاسی و صنفی به خوبی شکل نگیرند و نتوانند مفاهیم حزبی خود را برای جامعه بیان کنند، نمی توانیم ادعای حزبی گری داشته باشیم.

وی ادامه داد: طی سال های گذشته احزاب بسیاری با برنامه های متنوع تشکیل شده اما میزان اثربخشی و ایفای نقش آنها در جامعه قابل تامل و بررسی است.

معاون استاندار لرستان تاکید کرد:چنانچه تحزب را به معنای واقعی به متن جامعه منتقل کنیم بسیاری ازمسایل در جهت توسعه ی استان بهتر انجام می شود که به همین دلیل تلاش شده نقش احزاب در این استان تنها به برگزاری انتخابات محدود نشود.

ثمینی با اشاره به اینکه احزاب، دولت در سایه هستند تصریح کرد:‌ کادر پروری، ایفای نقش و مراقبت از عدم انحراف دولت ها از وظایف احزاب است و چنانچه در این مسیر به نخبگان، فرهیختگان و نظریه پردازان توجه کنند موجب توسعه همه جانبه خواهد شد.

وی همچنین در خصوص انتخابات ادامه داد: برخی نامزدهای مورد حمایت احزاب پس ازموفقیت در این عرصه باید بر اساس برنامه  و شعارهای حزب عمل کنند و پاسخگو باشند.