پیش بینی ۲۳۸ میلیارد تومان درآمد مالیاتی در لرستان

on .

استاندار لرستان گفت: ۲۳۸ میلیارد تومان درآمد مالیاتی برای امسال استان پیشبینی شده که نسبت به ردیفهای هزینه کرد، ناچیز است.

سیدموسی خادمی روز سه شنبه در گفت و گو با روابط عمومی افزود: برخی اعتقاد دارند میزان مالیات در لرستان نسبت به شرایط اقتصادی آن بالا می باشد اما این اظهار نظرغیرکارشناسی و ناآگاهانه است.

وی توضیح داد: بودجه شامل سه قسمت درآمدها، فروش نفت و دارایی ثابت می باشد و تامین هزینه های حقوق و جاری دستگاهها، اجرای طرح عمرانی و خرید طرح جدید مالی از تکالیف دولت است.

وی با تاکید بر اینکه بودجه ای متوازن است که بتواند، حقوق دستگاهها را از محل درآمدها (مالیات) پرداخت کند اظهار داشت: دولت باید طرح های عمرانی را از محل فروش نفت اجرا کند و هرچه دارایی مالی می فروشد دارایی مالی بخرد.

استاندار لرستان افزود: بودجه در کشور متوازن نیست و علاوه بر درآمدهای مالیاتی، بخشی از درآمدهای فروش نفت را نیز به ازای حقوق پرداخت می کنیم.

خادمی افزود: ۲۳۸ میلیارد تومان درآمد مالیاتی پیش بینی شده استان تنها برای پرداخت حقوق ۳۰ دستگاه اجرایی بجزاداراتی همچون آموزش و پرورش، دادگستری، دستگاههای امنیتی و انتظامی،  بهداشت و درمان و دانشگاهها هزینه می شود در حالیکه بودجه جاری این ۳۰ دستگاه ۴۲۸ میلیارد تومان است.

وی گفت: برخی اعتراض دارند که مالیات در لرستان زیادمی باشد اما این یک اظهار نظر غیر تخصصی است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.