استاندار: اجازه ندهیم افراد خاصی چهره انتخاباتی لرستان را مخدوش کنند

on .

استاندار لرستان گفت: افراد محدودی گمان می کنند انتخابات در برخی شهرستان‎ها سالم برگزار نمی‎شود که نباید اجازه داد این تعداد، چهره انتخاباتی استان را مخدوش کنند.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، سیدموسی خادمی روز شنبه در دیدار با اعضای خانه احزاب افزود:‌ افراد کمی در انتخابات، شائبه تقلب در آرا را ایجاد و فضا را ملتهب می کنند.

وی اظهار داشت: این افراد باور ندارند استاندار، معاون وی و سایر مسئوولان بی طرف هستند.

استاندار لرستان اضافه کرد: کمیته حقوقی  انتخابات باید با قدرت فعال شود و چنانچه فردی کوچکترین تهمتی بزند به شدت برخورد می کنیم چراکه این اظهارنظرهای بیهوده و شایعات در فضای جامعه منتشر و موجب التهاب می شود.

وی ادامه داد:‌ باید انتخابات را خوب برگزار کنیم و چهره واقعی استان را نشان دهیم نه چهره ای که برخی درست کرده اند که در این راه نیازمند کمک احزاب هستیم.

وی گفت:‌ برگزاری بی طرفانه انتخابات در لرستان هنرمندانه است چراکه با توجه به فضای طایفه ای و عشیره ای در این منطقه، بسیاری ازنزدیکان و اقوام مجریان انتخابات جزء داوطلبان هستند و بی طرف بودن مجریان و ناظران، یک هنر است.

استاندار لرستان همدلی احزاب در عین رقابت را بسیار مهم دانست و گفت:‌ترویج این رفتار در جامعه، منجر به توسعه یافتگی می شود و الگوی دوستی در عین اختلاف سلیقه، میان مردم جاری خواهد شد.

خادمی پیشنهاد داد: احزاب چند میز شهرستانی تشکیل دهند و با تحلیل شرایط، مشکلات انتخابات گذشته، دلایل بروز آسیب ها و راهکارهای رفع آن را تا ۱۰ روز آینده به صورت یک تحلیل کارشناسی شده ارائه  کنند.

لرستان ۹ نماینده در خانه ملت دارد.