معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان: تمام شرایط را برای برگزاری انتخاباتی بانشاط، با حضور پرشور و حداکثری مردم و قانونمند در استان مهیا سازیم

on .

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان: محمود ثمینی، در جلسه با اعضای هیات اجرایی، نظارت و بازرسی ستاد انتخابات شهرستان دورود که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: بالاترین برند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در ارائه تفکر اسلامی و جمهوریت همین حضور مردم در تمامی صحنه‌ها به ویژه مسائل اساسی در قالب و چارچوب انتخابهایی بوده که قانونگذار تعیین کرده است.

وی بیان کرد: تاکنون علیرغم تبلیغات دشمنان این مملکت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران چه در زمان امام راحل و چه در زمان مقام معظم رهبری تاکنون با صلابت به رغم ناملایماتی که در مملکت وجود داشته، مقترانه توانسته ایم برگزاری انتخابات را پشت سر بگذاریم و به دنیا ثابت کنیم که مدیریت جامعه با دخالت مردم در تمامی ارکان انجام شده، انجام می شود و خواهد شد.

رئیس ستاد انتخابات لرستان یکی از ارکان بسیار مهم در نظام، بحث مجلس شورای اسلامی برشمرد و بیان کرد: چنانچه شرایط را به گونه‌ای فراهم کنیم که فرهیختگان و نخبگان مردم و کسانی که تجربه، علم و علاقمند به خدمت به مردم هستند در جایگاه قانونگذاری حضور پیدا کنند و بتوانند در یک رقابت سالم و با رعایت قانون و موازین قانونی و با نظر مردم به مجلس راه پیدا کنند پا در عرصه ای گذاشتند که بناست بالاترین رشدی که در قانونگذاری وجود دارد را بتوانند با حضور در مجلس انجام دهند.

ثمینی گفت: اهمیت این موضوع تا جایی است که در هر محفل و مجلسی می نشینیم اعلام می کنیم این موضوع باید براساس قوانین انجام شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان اضافه کرد چه خوب است کسانی که به این عرصه پا می گذارند انسانهای مطلعی باشند که بتوانند در امر قانونگذاری هم مفید باشند.

وی بیان کرد: آنچه مهم این است که ما همه باید تابع قانون باشیم و کاندیداها نیز توجه به رعایت مصادیق قانون داشته باشند.

ثمینی تصریح کرد: همه ما موظف و مکلف هستیم که در برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی امر برگزاری انتخابات را در کمال صحت، سلامت و بیطرفی برگزار کنیم.

رئیس ستاد انتخابات لرستان اضافه کرد: اگر میخواهیم برگزار کننده انتخابات شویم چه در کسوت ستاد، نظارت و بازرسی و یا هیات اجرایی باید اصل بیطرفی خود را برای برگزاری یک انتخابات سالم رعایت کنیم.

وی عنوان کرد: به گونه ای رفتار کنیم که مردم و داوطلبین احساس کنند کسانی که در هیات اجرایی، بازرسی و نظارت قرار گرفتند فقط در چارچوب قانون حقوق همه شرکت کنندگان را رعایت می‌کنند.

ثمینی گفت: چنانچه عملکرد ما با اصل بیطرفی مغایرت داشته باشد آن اعتماد از بین می رود پس باید در آغاز کار همه تلاش کنیم به معنای واقعی حق الناس را رعایت کنیم.

معاون استاندار بیان کرد: نباید هیچ تفاوتی برایمان داشته باشد که چه کسی می خواهد به مجلس رود.

وی اضافه کرد: تا اعلام نتیجه انتخابات و رعایت حق مردم در صیانت از آرای آنان و حق کاندیداها همه موظف به رعایت مر قانون هستیم.

ثمینی گفت: تمام تلاشمان در استان این است که بتوانیم تمام شرایط را برای برگزاری انتخاباتی بانشاط، با حضور پرشور و حداکثری مردم و قانونمند مهیا سازیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان تاکید کرد: در امر برگزاری انتخاباتی سالم با احدی تعارف نداریم و کسانی که از مدار قانون وبیطرفی خارج شوند بلافاصله در موردش تصمیم می‌گیریم.