معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان:فرهنگ‌های اصیل ایرانی احیاء شوند

on .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: فرهنگ‌های اصیل ایرانی احیاء شوند.
دکترمحمود ثمینی در آئین اختتامیه اولین جشنواره دانشجویی، فرهنگی و هنری اقوام ایران زمین که به  همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان در محل دانشگاه لرستان برگزار شد، اظهار کرد: برگزاری جشنواره اقوام ایرانی از اهمیت خاصی برخودار است.
وی ادامه داد: فرهنگ ها و خرده فرهنگ‌های اقوام مختلف از اقصی نقاط کشور  وجود دارد که نیاز است از گذشته با تمدن بسیار بزرگ مردم ایران که در کنار هم با مسالمت بسیار خوب زندگی کردند و هر کدام فخر ایران هستند شناخت بیشتری پیدا شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان  با اشاره به اینکه برگزاری این جشنواره ها کمک بسیار بزرگی در راستای انسجام ملی است، اضافه کرد: اینکه بینیم در ایران قدیم و کهن چه اقداماتی شده و چه فرهنگ‌هایی داشتیم و چه چیزهایی سبب ماندگاری این فرهنگ‌ها شده ضروری است و باید تلاش کنیم که این فرهنگ‌های اصیل ایرانی احیاء و بازگویی در قالب قصه‌گویی انجام شود.
دکترثمینی با بیان اینکه پوشش‌های اصیلی که در ایران قدیم بوده هم از زیبایی و کمال بسیار خوبی برخوردار هستند، بیان کرد:  شناخ   رفتارها و مراسمات مختلف  اقوام ایران زمین در تمام زمینه‌ها آثار بسیار خوب اجتماعی به دنبال دارد و  انسجام ملی این جشنواره ها نقش بزرگ و اساسی می توانند داشته باشند.  
وی عنوان کرد:  امیدواریم نهادهای فرهنگی همه کمک کنند این گونه جشنواره به میزبانی لرستانی که از دیرینه کهنی برخوردار است برگزار شود تا فرهنگ لرستان را به سایر استانها بشناسانیم و این امر مستلزم گذاشتن وقت و سرمایه گذاری بیشتر است و امیدواریم این اتفاق در جهت توسعه فرهنگی استان تاثیر مفیدی داشته باشد.