گیاهان دارویی، یکی‌از اولویت‌های اصلی کارگروه اشتغال لرستان

on .

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان گیاهان دارویی را یکی‌از اولویت‌های اصلی کارگروه اشتغال استان برشمرد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، دکتر اسد عبدالهی در جلسه ستاد توسعه گیاهان دارویی استان با بیان این‎که باید کار اشتغال‎زایی را از جایی شروع کنیم، اظهار کرد: کاشت گیاهان دارویی یکی‎از استعدادهای استان است که باتوجه به ظرفیت‎هایی که دارد باید به آن توجه شود.
وی با اشاره به این‎که در این طرح باید استانداردهای بذر و نشاء رعایت شود، عنوان کرد: سالی که کاشت گردو در استان شروع شد نهال برخی از گردوها خوب نبود و کسانی‌که در این طرح شرکت کردند پشیمان شدند.
دکتر عبدالهی با اشاره به این‎که از زمان وقوع سیل تاکنون برای دریافت تسهیلات پیگیری‌هایی از سوی استاندار و مجموعه استانداری انجام شده است، ادامه داد: در این زمینه از صندوق اعتبارات ملی 150 میلیارد تومان به استان اختصاص داده شده‌است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان با بیان این‎که یکی‌از اولویت‌های اصلی ما در کارگروه اشتغال گیاهان دارویی است، تصریح کرد: این طرح از شهرستان کوهدشت آغاز می‌شود و متقاضیان می‌توانند با معرفی‌نامه جهاد کشاورزی به بانک‌های عامل مراجعه کرده و از تسهیلات با سود شش درصد استفاده کنند.
وی با اشاره به این‌که در کارگروه اشتغال سه اولویت گیاهان دارویی، گردشگری و سنگ برای استان مشخص شده است، ادامه داد: برای تسهیلات بانکی محدودیتی نداریم.
دکترعبدالهی تأکید کرد: اعتقاد داریم صرفاً با گیاهان دارویی مشکل بیکاری و اشتغال در استان حل نمی‎شود، اما این‎که سه تا چهار درصد در حل این معضل تأثیر داشته باشد خیلی خوب است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.