بهره‌برداری از سه پل استراتژیک شهرستان سیل‌زده پلدختر تا خردادماه سال آینده

on .

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان با بیان اینکه  سه پل از پلهای تخریب شده در مسیر کشکان در سیل فروردین‌ماه در حال بازسازی می باشد  گفت: امیدواریم این پل‌ها تا خردادماه سال آینده به بهره‌برداری برسند.
مهندس گودرز امیری با اشاره به اینکه  احیای این  سه پل از ضرورت بالایی برخوردار است، اظهار کرد: پل روستای کیان‌آباد یکی از آن‌هاست که نقطه اتصال چند روستاست و عرشه پل و تجهیزات نصب آن به محل انتقال داده شده و مراحل نصب دو روز آینده  شروع می‌شود که در این رابطه راهداری نیز قول دادند تا یک ماه دیگر این پل به بهره‌برداری برسد.
وی در رابطه با پروژه پل پران پرویز گفت: ماشین‌سازی اراک به عنوان پیمانکار این پروژه انتخاب شده و عملیات ساخت و احداث آن را شروع نموده  امیدواریم حداکثر تا پایان فروردین ماه سال 99 آماده شود.
مهندس امیری ادامه داد: پیمانکار پل بابازید نیز انتخاب شده و دارای برنامه زمان‌بندی شش‌ماهه است که امیدواریم تا پایان خردادماه ۹۹ به بهره‌برداری برسد.
معاون عمرانی استاندار لرستان با اشاره به اینکه مسیر خرم‌آباد پل‌دختر یکی از مسیرهایی پرتردد استان است که حدود 30 کیلومتر از آن ایمن نیست و برای ایمن سازی آن زمان و اعتبار نیاز دارد ، عنوان کرد: ایجاد دیواره حفاظتی این 30 کیلومتر حدود 100 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد از طرفی لایروبی رودخانه نیز باید انجام شود که رئیس راهداری کشور قول دادند تا پایان هفته با 50 دستگاه ماشین‌آلات سنگین در این زمینه به ما کمک کنند که لایروبی انجام و آب از کنار جاده به مسیر سابق دیگر منتقل شود.
وی تصریح کرد: برای این مسیر جاده جایگزین در نظر گرفته شده است که تکمیل و   بهره‌برداری از آن زمانبر است ، ضمن اینکه جاده فعلی مسیر دسترسی بسیاری از شهرها ، روستاها زیستگاه‌های محلی و واحدهای تولیدی است که امکان حذف آن ولو با احداث جاده جدید امکان پذیر نمی باشد و باید برای همیشه ایمن‌سازی شود.
مهندس امیری با اشاره به اینکه در بخش مردمی مسکن و کشاورزی در استان کار به خوبی پیش می‌رود ادامه داد: در بخش کشاورزی نیز تا اکنون 18 هزار پرونده با مبلغ 70 میلیارد تومان نهایی شده و کار به سرعت در حال پیشرفت است.
معاون استاندار لرستان تأکید کرد: تنها در زیرساخت‌ها مشکل داریم که امیدواریم با تخصیص اعتبارات دولتی بتوانیم به آن سرعت ببخشیم.