استاندار لرستان: نگرش و رویکرد نسبت به کودک درست شود

on .

استاندار لرستان گفت: هشت استان تحت عنوان سوء تغذیه در کشور رتبه بندی شدند که لرستان نیز جزو آنهاست.
دکتر خادمی امروز چهارشنبه در کنفرانس تخصصی حقوق کودک که در محل سالن همایش‌های استانداری لرستان برگزار شد، اظهار کرد: کودکان جزو ضعیف‌ترین گروه‌ها هستند که از آسیب‌های اجتماعی متاثر می‌شوند.
وی افزود: آنچه تحت عنوان حقوق کودک تعبیر می‌شود بخشی تبدیل به حقوق و بخشی تبدیل به وظیفه شده است که ضرورت دارد نگرش و رویکرد نسبت به اصل انسان(کودک) درست شود.
استاندار لرستان بیان کرد: در بخش‌های وظیفه‎ای و قانونی کمتر مشکل داریم اما در جاهایی نیاز است نگرش و نگاه‌ها تغییر و اصلاح شود.
وی افزود: اگر نگاه‌ها اصلاح شود خیلی از مراجعات به سمت دستگاه قضا و... کمتر خواهد شد.
نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه حاشیه نشینی در استان ما نسبت به سایر استان‌ها متفاوت است، بیان کرد: کسانی که از روستا به حاشیه شهر می‌آیند انسان‌های بزرگ هستند و ازهم گسیخته نیستند و کنترل اجتماعی روی آنها برقرار است.
دکتر خادمی با بیان اینکه کودکان کار جزو بی‌دفاع‌ترین، نیازمندترین و حساس‌ترین گروه‌های جامعه هستند که جمع‌آوری و حمایت از آنها در راستای توانمندسازی باید در اولویت قرار گیرد، عنوان کرد: منظور از دستگیری کودکان کار جمع‌آوری و ساماندهی آنهاست.
استاندار لرستان خاطرنشان کرد: 80 درصد کودکان کاری که به خانواده هایشان تحویل داده شدند به خیابان برنگشتند.
وی با اشاره به اینکه در جامعه عشایری ما نهاد خانواده وجود دارد و این ویژگی خوب این قوم است، گفت: بخشی از کاری که کودکان در جامعه عشایری انجام می‌دهند لزوما منفی نیست و بعدهای مثبتی از فرهنگ ماست.
این مسئول ارشد استان در باره سوء تغذیه کودکان در استان اظهار کرد: در کشور هشت استان تحت عنوان سوء تغذیه رتبه‌بندی شدند که لرستان نیز جزو آنهاست.