دکتر خادمی: شاهرگ اصلی حیات اقتصادی در جامعه، حمل و نقل است

on .

استاندار لرستان گفت: حمل و نقل یکی از مهم‌ترین عناصر توسعه و شاهرگ اصلی حیات اقتصادی در جامعه محسوب می شود .

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، موسی خادمی روز پنجشنبه در آیین گرامیداشت هفته حمل و نقل و راهداری که در حوزه هنری خرم‌آباد برگزار شد افزود: توسعه و پیشرفت اقتصادی بدون راه و حمل و نقل تقریبا غیر ممکن است و هیچ اقتصادی بدون این مقوله دوام نخواهد داشت داشت.

دکتر خادمی افزود: اگر راه را توسعه ندهیم خدمات رشد نمی‌کنند باید با همکاری، آرامشی را در جاده ها فراهم کنیم.

وی گفت: به سیستم اداری و اجرایی انتقاداتی وارد است و در ارزیابی کلی سیستم اداری چابکی لازم را ندارد که این وضعیت سابقه طولانی دارد اما در سیل حرکت جهادی را در این سیستم دیدیم.

وی رفع نقاط حادثه‌خیز را از دیگر اقدامات برای کاهش تلفات جاده‌ای عنوان کرد و گفت: یکی از مشکلات کنونی کشور آمار بالای تصادف و تلفات جاده ای است که طی سال های گذشته فرهنگ سازی و آگاه سازی ترافیکی صورت گرفته  که در نتیجه آن تلفات از ۲۵ هزارنفر به ۱۵ هزار رسیده است.

استاندار لرستان بیان کرد: باید همه تلاش کنند تا این آمار به حداقل ممکن برسد، متولیان در زمینه ایجاد راه باید دقت کافی را داشته باشند تا رانندگان با ایمنی در جاده ها تردد کنند همچنین فرهنگ رانندگی و رعایت کردن مقررات هم تاثیرگذار است.

دکتر خادمی اضافه کرد: نقش دانشگاه علوم پزشکی بسیار مهم است و حضور در صحنه تصادف به موقع موثر می‌باشد.

وی ادامه داد: در لرستان با حجم و شدت سیل غیرقابل پیش بینی مواجه بودیم که در نتیجه آن یک فاجعه بزرگ رخ داد و بسیاری از کارهای اداری و اجرایی ما را تحت تاثیر قرار داد.

وی افزود: بسیاری از اقدامات برای برقراری ارتباط بصورت موقت بوده و با تامین اعتبار و تجهیز امکانات بهسازی می شوند.