پیام تبریک استاندار لرستان به مناسبت سوم دی ماه سالروز ملی سازمان ثبت احوال کشور

on .

بسم الله الرحمن الرحیم

 

سوم دی ماه، سالروز نخستین ثبت رسمی و قانونی ولادت و صدور شناسنامه در ایران است و نامگذاری این روز به عنـوان روز ملی ثبت احوال، فرصتی مغتنم برای تبیین تلاش های خدمتگزاران عرصه ثبت احوال می باشد که منشأ خدمات چشمگیری در این مرز و بوم بوده اند.

سازمان ثبت احوال کشور به عنوان مرجع امور هویتی ایرانیان در راستای تحقق سند چشم انداز بیست ساله، دستاوردهای ارزشمندی در زمینه هویت بخشی و صیانت از حقوق شهروندان با ثبت به موقع وقایع حیاتی چهارگانه داشته و بستر خدمات هویت الکترونیکی بر پایه اساسی ترین درگاه اطلاعاتی را ایجاد کرده است.

صدور شناسنامه مکانیزه و صدور کارت هوشمند ملی که علاوه بر تصدیق هویت در فضای مجازی به عنوان زیرساخت اصلی دولت الکترونیک مورد توجه نظام اجرایی کشور بوده و ماحصل این طرح ملی، الکترونیکی شدن تمامی خدمات با مشارکت مؤثر دستاه های اجرایی را به ارمغان خواهد آورد، نشان از تحولات چشمگیری دارد که در حوزه ثبت احوال شاهد آن هستیم.

اینجانب فرا رسیدن سوم دی ماه سالروز ملی ثبت احوال تبریک عرض می نمایم و از خدمات کارکنان مجموعه ثبت احوال استان لرستان تقدیر و تشکر نموده، امیدوارم در پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و سیاست های دولت «تدبیر و امید» و ارائه خدمات شایسته به شهروندان موفق و مؤید باشید.

 

                    سید موسی خادمی

                    استاندار