معاون سیاسی و امنیتی استانداری لرستان: اصحاب رسانه مطالبه‎گر توسعه استان باشند/ ایسنا جهادی عمل کرده است

on .

معاون سیاسی و امنیتی اجتماعی استانداری لرستان گفت:‏ اصحاب رسانه مطالبه‎گر توسعه باشند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، دکتر محمود ثمینی در بازدید از جهاد دانشگاهی واحد لرستان و خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا اظهار کرد: اطلاع‌رسانی از ارکان اصلی است که اگر از آن غفلت شود، آسیب‎های فراوانی به پیکره جامعه و ساختارهایی که ممکن است مرتبط با آن باشند، وارد می‎کند.
وی با بیان اینکه رسالت مهمی که جامعه اطلاع‎رسانی دارد این است که در جهت توسعه، رشد ‏و تعالی جامعه حرکت کند و مطالبه‎گر توسعه ‏از مسئولان باشد، ادامه داد: باید حوزه نقد و انتقادات منصفانه را از حوزه‎های تخریب جدا کنیم و هدفمند عمل کنیم و در این راستا باید هدف‎گذاری داشته باشیم و برای رسیدن به آن هدف مسیر و فرآیند را باید تغییر داد.
ثمینی ‏یادآور شد: در مسیر رسیدن به توسعه اگر موانعی وجود دارد باید با تعامل و گفت‎وگو رفع شود.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری لرستان خاطرنشان کرد: رسالتی که خبرنگاران و اصحاب رسانه در مسیر توسعه دارند این است که باید ذهن خود را خالی از جناح‎بازی و تمایلات شخصی کنند تا بتوانند آن چیزی را که وجود دارد منعکس کنند و اگر در این مسیر حرکت کنیم توفیقات خوبی بدست خواهیم آورد.
وی یادآور شد: ایسنا از جمله خبرگزاری‎است که تاکنون جهادی عمل کرده و صراحت و صداقت لهجه ایسنایی‎ها برای ما آشناست.
ثمینی افزود: رسانه‌ها باید در شرایط فعلی کشور امیدوارانه صحبت کنند و بی‎جهت توقعات جامعه را افزایش ندهند تا مردم متوجه شرایط کشور باشند چون بناست همه ما دست در دست هم کشور را بسازیم.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری لرستان در ادامه ‏با تاکید بر اینکه رسانه‎ها در اطلاع‎رسانی اخبار باید مصلحت و شرایط جامعه را در نظر بگیرند، گفت: سواد رسانه‎ای باید با آموزش‎های جدید به‌روز شود و از طرفی این سواد به قعر و متن جامعه منتقل شود.
وی اظهار کرد: بحث اطلاع‎رسانی مانند تیغی دو لبه است که اگر سواد رسانه‎ای بالا نباشد، ممکن است آسیب‎های زیادی متوجه جامعه شود.