‍معاون سیاسی، امنیتی استانداری لرستان: سواد رسانه ای باید به متن جامعه منتقل شود

on .

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، دکتر محمود ثمینی معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان صبح امروز در دیدار با برخی از خبرگزاری ها و پایگاه های خبری استان، با حضور در دفاتر خبرگزاری ایسنا، موج و فارس لرستان، از نقش بی‌بدیل رسانه‌ها در تنویر افکار عمومی جامعه تجلیل کرد .

دکتر محمود ثمینی در این دیدار با اشاره به نقش مهم رسانه و اطلاع رسانی گفت : اطلاع رسانی از ارکان مهمی است که اگر از آن غفلت شود آسیب های جبران ناپذیری به پیکر جامعه وارد می شود.

 وی رسالت مهم رسانه را حرکت در جهت توسعه و رشد و تعالی جامعه دانست و گفت: لازم است در این مسیر نقد و انتقاد سازنده را از حوزه نقد منفی و تخریب جدا کنیم .

معاون سیاسی و امنیتی استانداری لرستان با اشاره به ضرورت هدف گذاری در عرصه اطلاع‌رسانی گفت: برای رسیدن به یک هدف، باید مسیر و فرایند را تعریف کرد و در همان مسیر، هدفمند و استوار حرکت کرد .

وی خاطرنشان کرد: رسالت مهم خبرنگاران بعنوان سربازان خط مقدم تولید اخبار ،دقت در افکار خودشان در جهت تنویر افکار عمومی جامعه است.

دکترمحمود ثمینی در ادامه با بیان اینکه ؛چراغ راه توسعه استان ،سند توسعه استان است، گفت: این سند به عنوان چراغ راه، مسیر حرکت ما را مشخص کرده است و ممکن است در مسیر تحقق اهداف، نواقصی هم وجود داشته باشد که خبرنگاران با مطالبه گری و نقد منصفانه می‌توانند در توسعه استان نقش سازنده ای داشته باشند .

وی با ذکر این نکته که لرستان در مسیر توسعه قرار گرفته است، گفت: برای رسیدن به این هدف به کار و تلاش شبانه روزی نیاز داریم  و ضرورت دارد با توجه به پتانسیل و ظرفیت های خوب استان برنامه را ساماندهی کرد و نواقص را در این مسیر برطرف کرد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با تاکید بر ضرورت امنیت اجتماعی گفت: وظیفه ماست که از اهل رسانه و مطبوعات حمایت کنیم و دستگاهی حق ندارد رسانه‌ای را به خاطر انتقاد سالم مورد بازخواست قرار دهد.

دکترمحمود ثمینی در ادامه به ضرورت ارائه آموزشهای لازم و به روز بودن مهارتهای فنی اهل رسانه تاکید کرد و گفت :سواد رسانه‌ای را باید به متن جامعه منتقل کنیم تا  دانش و آگاهی مردم افزایش یابد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به انتخابات پیش رو، گفت: خبرنگاران و رسانه ها، یاریگران روابط عمومی ها هستند و در زمینه انتخابات نیازمند یاری یاریگران خود هستیم.

وی تصریح کرد : لازم است در  این زمینه  فضا به گونه‌ای فراهم شود که شور و نشاط اجتماعی ، مشارکت حداکثری مردم و قدرت انتخاب عموم بالا رفته و با برگزاری انتخاباتی سالم و بی طرفی ، درصد امیدواری در مردم بالا رود .