معاون استاندار: لرستان، ظرفیت تولید سالانه گندم مورد نیازخود را دارد

on .

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گفت: معاون استاندار: لرستان، ظرفیت تولید سالانه گندم مورد نیازخود را دارد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، جلسه کارگروه آرد و نان استان ظهر امروز با محوریت چهار موضوع در خصوص بررسی اقدامات صورت گرفته در حوزه حمل و نقل آرد ، بررسی وضعیت تسهیلات بانکی خبازی ها، بررسی دستور العمل نحوه اختصاص گندم به کارخانجات و بررسی تأمین آرد خبازی های آزاد پز برگزار شد.
دکتر عبدالهی در این جلسه بیان داشت: به منظور طرح و رفع مشکلات خبازان، کمیته مشترکی با لحاظ شرایط فنی تشکیل و ضوابط را با اجماع نظر اعضاء مورد بررسی و کارشناسی قرار دهند تا از موازی کاری و دوباره کاری پیشگیری شود.

وی در ادامه افزود: برای رفع مشکل حمل و نقل آرد، تفاهم نامه ای با شرکت خلیج فارس منعقد شده که این شرکت ضمن پوشش  16 استان کشور نمایندگی خود را در لرستان دائر خواهد کرد. همچنین شرکت مذکور وظیفه تأمین خودرو و حمل آرد را به نانوایی های سطح استان را بر عهده خواهد داشت.

معاون اقتصادی استاندار گفت: در بحث تسهیلات نیز تفاهم نامه ای با بانک سپه به عنوان بانک عامل به منظور ارائه تسهیلات با نرخ 15 درصد به خبازی ها جهت نوسازی و بهسازی نانوایی ها منعقد گردید که در صورت نیاز، صاحبان خبازی ها می توانند با مراجعه به اتحادیه نسبت به دریافت این تسهیلات اقدام کنند.

وی در پایان عنوان کرد: سالانه 15 هزار تن آرد گندم در لرستان تولید و 5 هزار تن دیگر به منظور تکمیل ظرفیت از خارج از استان خریداری می شود که با توجه به کیفیت بالای گندم تولید شده در استان و سایر ظرفیت های موجود، می توان با برنامه ریزی صحیح و مدون  نیاز سالانه استان را در داخل تولید و از واردات گندم بی‌نیاز شویم.