معاون توسعه منابع انسانی استانداری لرستان: تعدیل سنی جمعیت آینده و مقابله با پیر جمعیتی کشور در سالهای آتی ضروری است .

on .

دکتر قاسم ولی زاده معاون توسعه منابع انسانی استانداری لرستان در دیداری که با مدیرکل ثبت احوال و کارکنان این نهاد به مناسبت یکصد و یکمین سالروز تشکیل این سازمان داشت بر ضرورت تعدیل سنی جمعیت کشور در سالهای پیش رو تاکید کرد .

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، دکتر ولی زاده ضمن تبریک سالروز تاسیس ثبت احوال، به اهمیت و ضرورت تشکیل این سازمان و تاریخچه آن پرداخت و گفت :یکی از اتفاقاتی که پس از جنگ جهانی دوم به وقوع پیوست و پیامد آن تشکیل ثبت احوال  بود تشکیل ارتش واحد  قدرتمند و شناسنامه دار در جهان بود .

وی موضوع هویت و شناسایی اتباع را از دیگر عوامل تشکیل ثبت احوال دانست و گفت ثبت احوال امروزه یکی از پایه های اساسی داده های اطلاعاتی برای برنامه ریزی در حوزه علوم اجتماعی، علوم انسانی، بررسی جمعیت و ساکنین یک  جامعه است و این اطلاعات مبنای برنامه‌ریزی برنامه‌ریزان قرار می گیرد.

معاون توسعه منابع انسانی استانداری لرستان با اشاره به سرشماری سال ۸۶ به دریچه جمعیتی پرداخت و از آن به عنوان فرصتی برای تعدیل جمعیت نام برد .

وی با اشاره به هویت ملی ایرانی، اسلامی به طور عام بر ضرورت داشتن جمعیتی جوان و توانمند در آینده تاکید کرد و گفت: بر اساس سرشماری سال ۸۶ تا سال ۴۲۵ یعنی به مدت ۴۰ سال فرصت تعیین شده که با تنظیم جمعیت با پیر جمعیتی مقابله کنیم .

دکتر ولی زاده در خصوص افزایش جمعیت به رفع مشکلات اقتصادی و تسهیل زمینه ازدواج جوانان اشاره کرد و گفت: دستگاه‌های فرهنگی موظفند جامعه را با آگاهی بخشی به این سمت و سو و هدایت کنند تا با برنامه ریزی در مقوله های سلامت، آموزش و رفع مشکلات اقتصادی در فرصتی که باقی مانده است شاهد رشد جمعیت جوان کشور باشیم.