معاون توسعه منابع انسانی استانداری لرستان: تعدیل سنی جمعیت آینده و مقابله با پیر جمعیتی کشور در سالهای آتی ضروری است .

on .

دکتر قاسم ولی زاده معاون توسعه منابع انسانی استانداری لرستان در دیداری که با مدیرکل ثبت احوال و کارکنان این نهاد به مناسبت یکصد و یکمین سالروز تشکیل این سازمان داشت بر ضرورت تعدیل سنی جمعیت کشور در سالهای پیش رو تاکید کرد .

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، دکتر ولی زاده ضمن تبریک سالروز تاسیس ثبت احوال، به اهمیت و ضرورت تشکیل این سازمان و تاریخچه آن پرداخت و گفت :یکی از اتفاقاتی که پس از جنگ جهانی دوم به وقوع پیوست و پیامد آن تشکیل ثبت احوال  بود تشکیل ارتش واحد  قدرتمند و شناسنامه دار در جهان بود .

وی موضوع هویت و شناسایی اتباع را از دیگر عوامل تشکیل ثبت احوال دانست و گفت ثبت احوال امروزه یکی از پایه های اساسی داده های اطلاعاتی برای برنامه ریزی در حوزه علوم اجتماعی، علوم انسانی، بررسی جمعیت و ساکنین یک  جامعه است و این اطلاعات مبنای برنامه‌ریزی برنامه‌ریزان قرار می گیرد.

معاون توسعه منابع انسانی استانداری لرستان با اشاره به سرشماری سال ۸۶ به دریچه جمعیتی پرداخت و از آن به عنوان فرصتی برای تعدیل جمعیت نام برد .

وی با اشاره به هویت ملی ایرانی، اسلامی به طور عام بر ضرورت داشتن جمعیتی جوان و توانمند در آینده تاکید کرد و گفت: بر اساس سرشماری سال ۸۶ تا سال ۴۲۵ یعنی به مدت ۴۰ سال فرصت تعیین شده که با تنظیم جمعیت با پیر جمعیتی مقابله کنیم .

دکتر ولی زاده در خصوص افزایش جمعیت به رفع مشکلات اقتصادی و تسهیل زمینه ازدواج جوانان اشاره کرد و گفت: دستگاه‌های فرهنگی موظفند جامعه را با آگاهی بخشی به این سمت و سو و هدایت کنند تا با برنامه ریزی در مقوله های سلامت، آموزش و رفع مشکلات اقتصادی در فرصتی که باقی مانده است شاهد رشد جمعیت جوان کشور باشیم.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.