استاندار لرستان: انتخابات، همزاد دمکراسی است

on .

دکتر خادمی استاندار لرستان گفت: انتخابات به مثابه همزاد دمکراسی و بهار دموکراسی قلمداد می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، دکتر خادمی در نشست هم اندیشی هیات های اجرایی، نظارت و بازرسی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی استان با اشاره به اهمیت موضوع مردم سالاری دینی، اظهار داشت : قدرت مردم و حاکمیت مردم از طریق انتخابات محقق می شود و تقویت انتخابات به مشروعیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می افزاید .
دکتر خادمی تصریح کرد یکی از مهمترین نمادهای مردم سالاری انتخابات مجلس است و اهمیت آن از سایر انتخابات بیشتر است و به همین دلیل نمایندگان مجلس ،جایگاه ویژه‌ای دارند .
وی تقویت مجلس در نظام اسلامی را، تقویت مردم سالاری دانست و گفت: این موضوع در جامعه مردم سالار حائز اهمیت فراوان است و برگزاری انتخابات صحیح و انتخاب افراد قوی ،به کارآمدی نظام اسلامی کمک می کند و ما امروز نیازمند این کارآمدی هستیم چرا که کارآمدی نظام از کارآمدی مجلس است .

استاندار لرستان در ادامه به شور و نشاط اجتماعی و حضور افراد در بحث انتخابات اشاره کرد و آن را به بهاری در زمستان تشبیه کرد و گفت حضور ۴۰۷ نفر داوطلب که اکثراً فرهیخته هستند نشان از اهمیت این موضوع دارد.

وی با اشاره به این که به برکت نعمت نظام اسلامی امروزه افرادی با تحصیلات بالا در مناطق محروم مدعی کرسی مجلس هستند و همچنین ضمن تقدیر از اعضای هیات اجرایی و نظارت  گفت: تمام اعضاء به عنوان کمک به نظام و احساس مسئولیت اجتماعی  این کار را بر عهده گرفته اند .
استاندار لرستان با ابراز خرسندی از تشکیل هیئت اجرایی مناسبی که در استان به وجود آمده، گفت: یکی از نماد های لازم در هیئت اجرایی نماد بی طرفی است که لازم است این چهره در تمام مراحل انتخابات به نمایش گذاشته شود.
وی با اشاره به اینکه با وجود افراد فرهیخته و کنترل اجتماعی هیچ دلیلی ندارد که در لرستان نقطه قرمزی وجود داشته باشد گفت : همه تلاش کنیم این انتخابات را با رعایت بی طرفی و با کمال دقت در لرستان اجرا شود و برگ زرین دیگری به افتخارات این استان و نظام مقدس اسلامی اضافه شود.
 استاندار لرستان در ادامه به لزوم روش های اجرای بی طرفی و تدوین راهکارهای آن در فرصت باقیمانده پرداخت و گفت: لازم است در فرصت باقیمانده روشهای بی‌طرفی را احصاء و ابلاغ کنیم.
 دکتر خادمی به نقش آموزش ، شناخت و سابقه افراد در هیات های اجرایی و نظارت اشاره کرد و گفت : به منظور دوری از مواضع تهمت، لازم است از یکدست شدن اعضای هیات اجرایی و نظارت جلوگیری کرد.
استاندار لرستان گفت : ما در مقابل آبروی یک استان مسئول هستیم و نمی گذاریم آبروی یک استان فدای سلیقه فرد یا گروهی شود .
دکتر خادمی تصریح کرد: تمامی سخنان و صحبتهای گفته شده به دلیل تاکید در اجرای صحیح و بر اساس مر قانون است و در استان مشکل خاصی وجود ندارد .
وی با اشاره به ضرورت ایجاد امیدواری در مردم گفت: هیچ حرکتی که نشان از طرفداری مسئولین از شخص و یا گروه خاصی باشد قابل قبول نیست.