ثمینی: اصحاب رسانه و مطبوعات از ارکان توسعه هستند

on .

معاون استاندار لرستان گفت: بی‌توجهی به اطلاع‌رسانی و رسانه موجب انعکاس ضعیف عملکرد دولت خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر محمود ثمینی در برنامه بازدید از اداره کل ارشاد اسلامی و انجمن‌های مختلف هنری با حضور اظهار کرد: هرقدر در علم، هنر و اندیشه سرمایه‌گذاری کنیم به همان میزان فرهنگ جامعه ارتقا می‌یابد و می‌توان تمهیدات لازم جهت پر کردن اوقات فراغت و بیکاری فراهم کرد.

 وی تصریح کرد: در چنین فضایی می‌توان استعدادهای مختلف را توسط متخصصین موجود پرورش داد و از طرفی امکان گردهمایی متخصصین انجمن‌ها، اهل رسانه و اطلاع رسانی برای برنامه‌های سالانه و تبادل نظر را مهیا کرد.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یکی از ارکان توسعه را اصحاب رسانه و مطبوعات برشمرد و بیان کرد: بی‌توجهی به اطلاع‌رسانی و رسانه موجب انعکاس ضعیف عملکرد دولت خواهد شد.

وی در ادامه افزود: برای پیگیری مطالبات صحیح و مشکلات مردم و انعکاس به مسئولین در راستای رفع آنها رسانه‌ها نقش مهمی دارند.

 دکتر ثمینی با اشاره به همراهی‌های خوبی که اهالی رسانه با دولت و نظام داشته‌اند، گفت: با توجه به شرایط کنونی و فضای امروزه جوامع و دسترسی مردم به فضای مجازی، اهل رسانه و سپس تمامی جامعه به ویژه جوانان باید از سواد رسانه‌ای خوبی برخوردار باشند.

 وی افزود: برای چگونه نوشتن و چطور استفاده کردن از اخبار و اطلاعات مستلزم آموزش در پرداختن به موضوعات مختلف هستیم.

 معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری تصریح کرد: فضای مجازی مانند تیغ دو لبه است و می‌تواند مفید و در عین حال مضر باشد، اما این سواد رسانه‌ای است که قادر خواهد بود به بهبود کار، بهره وری بهتر و از طرفی در پیشگیری از اتفاقات و جرائمی که ممکن است بواسطه بی‌اطلاعی رخ دهد جلوگیری کند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.