ثمینی: اصحاب رسانه و مطبوعات از ارکان توسعه هستند

on .

معاون استاندار لرستان گفت: بی‌توجهی به اطلاع‌رسانی و رسانه موجب انعکاس ضعیف عملکرد دولت خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر محمود ثمینی در برنامه بازدید از اداره کل ارشاد اسلامی و انجمن‌های مختلف هنری با حضور اظهار کرد: هرقدر در علم، هنر و اندیشه سرمایه‌گذاری کنیم به همان میزان فرهنگ جامعه ارتقا می‌یابد و می‌توان تمهیدات لازم جهت پر کردن اوقات فراغت و بیکاری فراهم کرد.

 وی تصریح کرد: در چنین فضایی می‌توان استعدادهای مختلف را توسط متخصصین موجود پرورش داد و از طرفی امکان گردهمایی متخصصین انجمن‌ها، اهل رسانه و اطلاع رسانی برای برنامه‌های سالانه و تبادل نظر را مهیا کرد.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یکی از ارکان توسعه را اصحاب رسانه و مطبوعات برشمرد و بیان کرد: بی‌توجهی به اطلاع‌رسانی و رسانه موجب انعکاس ضعیف عملکرد دولت خواهد شد.

وی در ادامه افزود: برای پیگیری مطالبات صحیح و مشکلات مردم و انعکاس به مسئولین در راستای رفع آنها رسانه‌ها نقش مهمی دارند.

 دکتر ثمینی با اشاره به همراهی‌های خوبی که اهالی رسانه با دولت و نظام داشته‌اند، گفت: با توجه به شرایط کنونی و فضای امروزه جوامع و دسترسی مردم به فضای مجازی، اهل رسانه و سپس تمامی جامعه به ویژه جوانان باید از سواد رسانه‌ای خوبی برخوردار باشند.

 وی افزود: برای چگونه نوشتن و چطور استفاده کردن از اخبار و اطلاعات مستلزم آموزش در پرداختن به موضوعات مختلف هستیم.

 معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری تصریح کرد: فضای مجازی مانند تیغ دو لبه است و می‌تواند مفید و در عین حال مضر باشد، اما این سواد رسانه‌ای است که قادر خواهد بود به بهبود کار، بهره وری بهتر و از طرفی در پیشگیری از اتفاقات و جرائمی که ممکن است بواسطه بی‌اطلاعی رخ دهد جلوگیری کند.