معاون سیاسی و امنیتی استانداری لرستان : لرستان در خصوص امنیت انتخابات از امن‌ترین استان‌های کشور است

on .

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان و رئیس ستاد انتخابات استان در خصوص امنیت انتخابات، گفت: لرستان از امن‌ترین استان‌های کشور است.

به گزارش  روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، در چهارمین جلسه ستاد انتخابات استان لرستان که با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان و رئیس ستاد انتخابات استان ، روسای کمیته‌های مختلف ستاد انتخابات استان و اصحاب رسانه برگزار شد ،گزارش عملکرد آخرین اقدامات انجام شده توسط روسای کمیته های مختلف ارائه شد.

دکتر محمود ثمینی ، در این جلسه با تأکید بر ضرورت هماهنگی‌های بیشتر در ستاد انتخابات استان گفت: برای برگزاری مطلوب انتخابات یازدهم دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی در استان به مطالعه زیرساخت‌های ۱۱ شهرستان و ۷ حوزه انتخابیه در استان به صورت روزانه می پردازیم.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با بیان اینکه امکان برگزاری انتخابات الکترونیکی در استان لرستان فراهم است، گفت: در صورت  صلاحدید وزارت کشور و تایید شورای نگهبان  استان لرستان جز استان هایی است که زیر ساخت ،قابلیت و آمادگی لازم جهت برگزاری انتخابات الکترونیکی را دارد.

رئیس ستاد انتخابات استان لرستان با بیان اینکه تاکنون گزارشی مبنی بر وجود مشکلات در مسیر انتخابات واصل نشده است، گفت: تمام مساعی به کار گرفته شده تا موانع برطرف شوند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با اشاره به برگزاری نشست های مشترک با حضور اعضای اجرایی ، نظارت  ستاد انتخابات استان، گفت :تاکنون دو دوره آموزشی ویژه بازرسان و عوامل اجرایی برگزار شده و چهار دوره آموزشی دیگر تا پایان دی ماه به منظور اجرای دقیق قانون برگزار خواهد شد و آموزش عوامل اجرایی صندوق های رای و آموزش نمایندگان فرماندار را در دست کار داریم .

ثمینی خاطرنشان کرد: به فرمانداران محترم به عنوان روسای هیئت‌های اجرایی تاکید شده است دقت لازم را داشته باشند به گونه‌ای که عوامل اجرایی منتسب به کاندیدای خاصی نباشند و  همچنین برای سلامت انتخابات بی‌طرفی خود را اعلام کنند.

وی تصریح کرد لازم است بازرسین این امانت را به خوبی حفظ کرده و هم در نظارت و هم در اجرا  دقت لازم را داشته باشند و مشکلات احتمالی را به فرماندار و نماینده فرماندار ارسال کنند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با اشاره به اینکه استان لرستان در خصوص امنیت انتخابات از امن‌ترین استان‌های کشور است ،گفت: استان لرستان در کمال آرامش و امنیت و سلامت انتخابات را برگزار خواهد کرد و مردم در این زمینه دغدغه‌ ای نخواهند داشت .

دکتر محمود ثمینی در پایان گفت با توجه به برگزاری انتخابات در روز جمعه دوم اسفند ماه ،کاندیدا مجاز هستند به مدت هشت روز کار تبلیغاتی خود را انجام دهند و ۲۴ ساعت قبل از انتخابات یعنی راس ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه یکم اسفند ماه کار تبلیغاتی خود را پایان دهند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.