معاون سیاسی و امنیتی استانداری لرستان : لرستان در خصوص امنیت انتخابات از امن‌ترین استان‌های کشور است

on .

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان و رئیس ستاد انتخابات استان در خصوص امنیت انتخابات، گفت: لرستان از امن‌ترین استان‌های کشور است.

به گزارش  روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، در چهارمین جلسه ستاد انتخابات استان لرستان که با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان و رئیس ستاد انتخابات استان ، روسای کمیته‌های مختلف ستاد انتخابات استان و اصحاب رسانه برگزار شد ،گزارش عملکرد آخرین اقدامات انجام شده توسط روسای کمیته های مختلف ارائه شد.

دکتر محمود ثمینی ، در این جلسه با تأکید بر ضرورت هماهنگی‌های بیشتر در ستاد انتخابات استان گفت: برای برگزاری مطلوب انتخابات یازدهم دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی در استان به مطالعه زیرساخت‌های ۱۱ شهرستان و ۷ حوزه انتخابیه در استان به صورت روزانه می پردازیم.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با بیان اینکه امکان برگزاری انتخابات الکترونیکی در استان لرستان فراهم است، گفت: در صورت  صلاحدید وزارت کشور و تایید شورای نگهبان  استان لرستان جز استان هایی است که زیر ساخت ،قابلیت و آمادگی لازم جهت برگزاری انتخابات الکترونیکی را دارد.

رئیس ستاد انتخابات استان لرستان با بیان اینکه تاکنون گزارشی مبنی بر وجود مشکلات در مسیر انتخابات واصل نشده است، گفت: تمام مساعی به کار گرفته شده تا موانع برطرف شوند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با اشاره به برگزاری نشست های مشترک با حضور اعضای اجرایی ، نظارت  ستاد انتخابات استان، گفت :تاکنون دو دوره آموزشی ویژه بازرسان و عوامل اجرایی برگزار شده و چهار دوره آموزشی دیگر تا پایان دی ماه به منظور اجرای دقیق قانون برگزار خواهد شد و آموزش عوامل اجرایی صندوق های رای و آموزش نمایندگان فرماندار را در دست کار داریم .

ثمینی خاطرنشان کرد: به فرمانداران محترم به عنوان روسای هیئت‌های اجرایی تاکید شده است دقت لازم را داشته باشند به گونه‌ای که عوامل اجرایی منتسب به کاندیدای خاصی نباشند و  همچنین برای سلامت انتخابات بی‌طرفی خود را اعلام کنند.

وی تصریح کرد لازم است بازرسین این امانت را به خوبی حفظ کرده و هم در نظارت و هم در اجرا  دقت لازم را داشته باشند و مشکلات احتمالی را به فرماندار و نماینده فرماندار ارسال کنند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با اشاره به اینکه استان لرستان در خصوص امنیت انتخابات از امن‌ترین استان‌های کشور است ،گفت: استان لرستان در کمال آرامش و امنیت و سلامت انتخابات را برگزار خواهد کرد و مردم در این زمینه دغدغه‌ ای نخواهند داشت .

دکتر محمود ثمینی در پایان گفت با توجه به برگزاری انتخابات در روز جمعه دوم اسفند ماه ،کاندیدا مجاز هستند به مدت هشت روز کار تبلیغاتی خود را انجام دهند و ۲۴ ساعت قبل از انتخابات یعنی راس ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه یکم اسفند ماه کار تبلیغاتی خود را پایان دهند.