دکتر ثمینی در ادامه جلسات انجمن کتابخانه های عمومی استان لرستان مطرح کرد:از ظرفیت های استان در جهت آگاهی بخشی به مردم و توسعه فرهنگی مناطق محروم استفاده شود.

on .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، جلسه انجمن کتابخانه های استان لرستان صبح امروز با حضور دستگاه های اداری مرتبط و به ریاست دکتر ثمینی معاون استاندار برگزار شد .
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری در این جلسه اظهار کرد: آگاهی بخشی به مردم باید مدنظر باشد، حق با مردم است و خدمت به مردم وظیفه ماست و این امر مستلزم همکاری دستگاه های اداری در این زمینه است . مسئولین باید به هر طریقی در اجرای این مهم گام بردارند و ایجاد فضاهای آموزشی و کتابخانه ها یکی از این روش هاست که نقش مهمی در آگاهی بخشی به جوامع ایفا می کند .  
دکتر ثمینی بیان داشت: از ابتدای سال جاری تا کنون نهاد کتابخانه های عمومی استان قریب به 85 جلسه را در راستای توسعه فرهنگی، اجرای 5 ویژه برنامه فرهنگی برای گروه های خاص، تجهیز و توسعه کتابخانه ها، برگزاری تور کتاب کودک و دائر کردن کتابخانه در مناطق روستایی و محروم استان را در دستور کار خود قرار داده است که این اقدامات می تواند سهم مهمی در توسعه فرهنگی مناطق روستایی و محروم ایفا کند .
معاون استاندار همچنین افزود: برای رسیدن به توسعه فرهنگی و آگاهی بخشی به جامعه باید از ظرفیت های فرهنگی استان استفاده شود . همکاری و همفکری با نهاد کتابخانه های عمومی استان  در جهت احداث و دایر نمودن کتابخانه ها نیز در اجرای این مهم نقش اساسی دارد .  دستگاه های اداری با توجه به زمان بر بودن و هزینه زیاد احداث ساختمان برای کتابخانه ها در صورت داشتن فضای مناسب جهت ایجاد کتابخانه های جدید التاسیس با نهاد کتابخانه های عمومی استان همکاری کنند .
ثمینی ضمن اشاره به قابلیت استفاده چند منظوره از اماکن فرهنگی برای دایر کردن کتابخانه های عمومی عنوان داشت: در همین راستا با همکاری بخشداری فیروزآباد و اداره اوقاف و امور خیریه در قسمتی از فضای یکی از مساجد به عنوان کتابخانه و فضای آموزشی فرهنگی برای کودکان استفاده شده است که می توان از آن برای سطح استان نمونه برداری کرد .
او در پایان گفت :  با همکاری انجمن کتابخانه های استان یک جشنواره فرهنگی تحت عنوان پاچا با موضوع داستان نویسی برای رده سنی نوجوانان از این پس همه ساله در استان برگزار خواهد شد که تاریخ دقیق برگزاری آن متعاقباً اعلام خواهد شد و دستگاه های اداری عضو انجمن، برای انجام این فعالیت فرهنگی مهم و تأثیر گذار هدف گذاری و برنامه ریزی دقیق  را در جهت تأمین اعتبار و تبلیغات ان انجام دهند .