استاندار لرستان: قانون به عنوان مرز و جای پایی محکم در برگزاری انتخابات سالم است

on .

دومین نشست هم اندیشی هیأت های اجرایی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی صبح امروز با حضور فرمانداران، بخشداران، هیأت های نظارت و بازرسی و هیأت های اجرایی شهرستان های بروجرد واشترینان، دورود، ازنا و الیگودرز در محل سالن همایش های دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان بروجرد برگزار شد .
دکتر خادمی در این نشست اظهار کرد: انتخابات مسئولیت سنگینی است که آینده مردم استان به برگزاری آن بستگی دارد و اعضای ستاد انتخابات استان توجه داشته باشند که انتخابات حق الناس است و باید با فراهم کردن شرایط مناسب انتخاباتی امانت دار خوبی برای مردم باشیم .
استاندار لرستان ضمن اشاره به استفاده از تجربیات افرادی که در گذشته در امر انتخابات حضور داشته اند،  بیان داشت: تبادل نظر و اطلاعات یکی از نکات مهم در برگزاری این گونه نشست هاست . با گفتگو و مرور گذشته، مشکلات و موانع شناسایی و برای رفع آنها چاره اندیشی می شود . از طرف دیگر موجبات همدلی، هماهنگی و همسانی اطلاعات را در میان مسئولین را فراهم می کند .
خادمی در ادامه افزود: فرمانداران و اعضای ستاد انتخاباتی می توانند فعالیت های انتخاباتی خود اعم از شناسایی افراد، مشکلات شعب اخذ رأی، نحوه خدمات رسانی به مردم و تجارب انتخابات را مکتوب و به صورت یک کتابچه تهیه وبه عنوان تجربه انتخاباتی در اختیار مسئولین بعد از خود قرار دهند . این موضوع می تواند به آیندگان در برگزاری انتخابات با کمترین نقص ممکن کمک کند .
او همچنین در خصوص وضعیت کنونی انتخابات استان گفت: لرستان یکی از استان هایی است که شرایط انتخاباتی آن به لحاظ رآی دهندگان، رعایت مقررات و تشکیل هیأت اجرایی نمره قبولی گرفته و با توجه به همکاری های خوبی که هیأت های اداری و نظارت داشته اند هیچ گونه مشکلی تا کنون مشاهده نشده است و آرامش انتخاباتی در استان ماحصل این همدلی و همکاری است . هر چند که در همه جوامع افرادی حضور دارند که از ایجاد تفرقه و نفاق میان مردم و مسئولین به نفع خود سود می برند اما به مردم این اطمینان را می دهیم که این گونه تحرکات با استفاده از سیستم های نا محسوس شناسایی و با افراد خاطی قاطعانه برخورد قانونی خواهد شد .
استاندار لرستان در پایان با اعلام حضور بی طرفانه مسئولین و مدیران دولتی در انتخابات عنوان کرد: اهراز هویت رأی دهندگان در روز انتخابات به صورت الکترونیکی انجام می شود از این رو آنلاین بودن و پیشگیری از اختلال و قطع اینترنت از تمهیدات مهمی است که مسئولین برگزار کننده باید به آن توجه ویژه داشته باشند . همچنین چینش صندوق ها و افراد حاضر در شعب اخذ رأی که مورد تایید افکار عمومی باشند، آموزش پرسنل، شناسایی و رفع مشکلات مردم در مناطق محروم و به خصوص موضوع استفاده از بانوان در شعب اخذ رأی از نکات مهمی است که به برگزاری یک انتخابات خوب می انجامد .
امیدواریم با برگزاری انتخابات سالم که از نتایج آن تقویت مردم سالاری دینی، چرخش نخبگان و صدای رسای مناطق محروم به مسئولین است، شاهد برکات و ثمرات آن در زندگی مردم لرستان باشیم .