رئیس ستاد انتخابات استان لرستان روند اجرایی انتخابات و ورود به مباحث آن بر اساس تقویم اجرایی بسیار خوب انجام شده است

on .

دکتر محمود ثمینی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان و رئیس ستاد انتخابات استان گفت: روند اجرایی انتخابات و ورود به مباحث آن بر اساس تقویم اجرایی و به لطف خداوند بسیار خوب انجام شده است .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، دکتر محمود ثمینی معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان و رئیس ستاد انتخابات استان صبح امروز در دومین نشست اعضای هیئت های اجرایی نظارت و بازرسی  استان در شهرستانهای درود، ازنا ،الیگودرز و بروجرد که با حضور استاندار لرستان، فرمانداران و بخشداران چهار شهرستان مذکور ،نماینده معزز ولی فقیه شهرستان بروجرد ،ریاست هیئت های بازرسی و نظارت استان، معاون پیشگیری دادگستری استان و اعضای شورای تامین شهرستان ها در بروجرد برگزار شد، اظهار کرد:

با توجه به فضای بسیار خوبی که در استان لرستان با همدلی و همفکری و هماهنگی های بسیار خوبی که استاندار محترم در شورای تامین استان و شورای اداری استان، شورای برنامه ریزی استان و تمامی جلسات به عمل آورد اند، روند اجرایی انتخابات و ورود به مباحث آن بر اساس تقویم اجرایی ، به لطف خداوند بسیار خوب انجام شده است .

محمود ثمینی خاطرنشان کرد: گرچه در برخی از شهرستان‌ها بعضا در تفاسیر مختلفی که در خصوص ماده ۳۲ قانون انتخابات داشتیم برداشتهای مختلفی شده اما با تعامل و همفکری و تبادل نظر قوی دادستان محترم، فرمانداران  و اعضای اداری هیئت های اجرایی ،کار شکل گیری  هیئت های اجرایی در استان و شهرستان های مختلف انجام گرفت و برابر با تقویم انتخاباتی کار خود را آغاز کردند.

رئیس ستاد انتخابات استان لرستان به ترکیب هیات های اجرایی اشاره کرد و گفت اعضای هیئت‌های اجرایی ۸ نفر از معتمدین هستند که با معرفی فرماندار و با انتخابات برگزیده می شوند و با فرماندار به عنوان رئیس هیئت اجرایی ، دادستان و رئیس ثبت احوال مربوطه مجموعاً کل هیئت اجرایی ۱۱ نفر است .

دکتر ثمینی با تاکید بر این نکته که از صفر تا صد انتخابات توسط مردم برگزار می‌شود ،گفت: در هیئت‌های اجرایی معتمدین مردم و در هیئت های نظارت مجموعه مردم از صنوف مختلف حضور دارند و بناست برگزار کننده انتخابات مردم باشند .

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در ادامه به ارائه گزارشی از وضعیت  انتخابات پرداخت و گفت : در این دوره از انتخابات  ۴۰۸ نفر داوطلب در ۷ حوزه انتخابیه در لرستان با ۱۱ شهرستان ثبت نام کرده اند .

وی خاطر نشان کرد: تعداد ۱۴ نفر قبل از اعلام نظر هیئت های اجرایی و اعلام صلاحیت آنها استعفا داده اند.

وی تعداد داوطلبان انصرافی را بعد از اعلام نظر هیئت‌های اجرایی ۶ نفر اعلام کرد و گفت: تعداد داوطلبان تایید صلاحیت شده در هیئت‌های اجرایی ۳۶۸ نفر و تعداد داوطلبان رد صلاحیت شده  ۲۶ نفر است .

دکتر ثمینی با بیان این که تعداد شعبات اخذ رای در لرستان ۱۴۹۵ شعبه است ،تصریح کرد به منظور رفاه مردم و افزایش حضور و مشارکت آنان با پیگیری هایی که از طریق وزارت کشور و ستاد انتخابات کشور به عمل آورده ایم ، تعداد ۴۰ یا ۵۰ شعبه به شعبات اخذ رای اضافه شده است .

رئیس ستاد انتخابات استان لرستان با اشاره به تاکید استاندار محترم در خصوص اجرای ماده ۱۱ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: طبق این قانون تمام دستگاه‌های دولتی مکلفند همه امکانات خود را اعم از نیروی انسانی ،لجستیک و امکانات اداری و ... را در اختیار  فرمانداران به عنوان روسای هیئت های اجرایی قرار دهند .

دکتر ثمینی با بیان اینکه همه ما و شما امین مردم هستیم و به عنوان مجریان و ناظرین و بازرسین انتخابات و به عنوان کسانی که بناست مردم با اعتبار و اعتماد ما با آرامش و آسایش و با خیال راحت در دوم اسفندماه در شعبات اخذ رای در عرصه انتخابات حاضر شوند،گفت:به این منظور، لازم است دقت کافی را داشته باشیم و در هیئت های اجرایی، نظارت و بازرسی بی طرفی کامل خود را رعایت کنیم .

محمود ثمینی با اشاره به حدیث پیامبر اکرم (ص) که فرموده اند: اجتنبوا بمواضع التهم ((از مواضع تهمت بپرهیزید))  با تاکید بر امانتداری ، تعهد و  بی طرفی مجریان انتخابات گفت:  لازم است جانبداری خود را کنار بگذاریم و نه بر له و نه بر علیه کسی صحبت و اظهار نظر بکنیم و با دقت در رفتار و کردار در محیط کار و اجتماع از مسئولیت خطیری که پذیرفته ایم، مراقبت کنیم که به آن خدشه وارد نشود و به عنوان یک امین امانتی را که پذیرفته ایم به سرمنزل مقصود برسانیم .

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با تاکید بر قانون مداری گفت قانونگذار، تبلیغات رسمی انتخابات را در محافل رسمی و عمومی هشت روز قبل از روز انتخابات اعلام کرده است و این موضوع ۲۴ ساعت قبل از روز و ساعت رای گیری به اتمام می رسد لذا لازم  همه کاندیداهای عزیز ضمن رعایت کلیه موارد تا تایید نهایی  و اعلام نظر قطعی شورای نگهبان قانونمند عمل کنند .

معاون استاندار با اشاره به اینکه ممکن است برخی از افراد در فضای مجازی و حقیقی تبلیغات رسمی انجام دهند، گفت: این موارد هم از طرف هیئت اجرایی و از طرف هیئت نظارت و از طرف کسانی که در شورای تامین مسئولیت دارند رصد می شود و به عنوان تخلف در پرونده آنان قرار می گیر د و در رد صلاحیت های آنها اثرگذار خواهند بود. وی تاکید کرد فرمانداران محترم به آنها تذکر دهند تا صلاحیت آنها آسیب نبیند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان به فرمانداران تاکید کرد؛ با دعوت از نخبگان ، فرهیختگان و تاثیر گذاران جامعه و همچنین فعالین احزاب و گروه های سیاسی و با برگزاری جلسات و نشست های مختلف بعنوان موتور محرکه ،زمینه مشارکت حداکثری برای حضور پررنگ مردم را در عرصه  انتخابات فراهم کنند .

رئیس ستاد انتخابات استان لرستان با اشاره به آرامش خوبی که در استان لرستان حاکم است ،گفت : فرمانداران محترم به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که کوچکترین تنشی در شهرها ،بخش‌ها و روستاهای استان ایجاد نشود و نخبگان بتوانند افکار عمومی را در مسیر صحیح قرار دهند و از مواجهه و تقابل پرهیز شود .

دکتر ثمینی در پایان با اشاره به ضرورت رقابت سالم و بدون مشکل گفت:  کارکنان دولت باید دقت داشته باشند و رفتارهای خود را در ساعات اداری و غیر اداری مراقب باشند و از امکانات دولتی در انتخابات استفاده نکنند که در صورت مشاهده با آنان برخورد خواهد شد.

رئیس ستاد انتخابات استان لرستان تصریح کرد: وظیفه ما تبیین قانون است و تهدید نیست چرا که وظیفه ما این است که قوانین را با صراحت و شفافیت بیان کنیم.

وی با تاکید بر بی طرفی توسط اعضای هیئت های اجرایی نظارت و بازرسی انتخابات ابراز امیدواری کرد ؛با برگزاری انتخابات سالم، برگ زرین دیگری بر افتخارات این استان و مردم سلحشور ان در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی افزوده شود .