برگزاری ویدئو کنفرانس مدیران کل روابط عمومی استانداری ها با وزارت کشور

on .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان، فاطمه ایرانی از برگزاری گفتگوی مدیران کل روابط عمومی استانداری ها با هدف تعاملات و هم افزایی فی مابین مدیران و وزارت کشور خبر داد .
مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان اظهار داشت: این گفتگو در ادامه ی روند گزارش اجرای مأموریت های محوله با توجه به برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوم اسفند ماه سال جاری انجام و عملکرد روابط عمومی استانداری لرستان در این ایام به وزارت کشور ارائه شد .
رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان، اطلاعاتی در خصوص آمادگی کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات، وضعیت خبرهای ارسال شده به وزارت کشور ، اجرای قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، آخرین وضعیت تشکیل شورای اطلاع رسانی، برگزاری کمیسیون شورای تأمین استان و همچنین اعلام مشکلات و چالش های موجود در حوزه روابط عمومی استانداری لرستان اشاره کرد.
مدیر کل روابط عمومی استانداری ضمن اشاره به برگزاری دوره های آموزشی خبر نویسی و شفافیت، تند نویسی و خبرنویسی در بحران با توجه به در پیش بودن ایام انتخابات و پیگیری دوره های مربوط به انتخابات گفت: نیاز روابط عمومی ها به آموزشهای ویژه جهت به روز بدون نیروها، امری لازم و ضروری است و قطعا هزینه کردن در آموزش سرمایه گذاری برای آینده و روزهای آتی است .
رئیس کمیته اطلاع رسانی در خصوص اخبار تولید شده در روابط عمومی گفت: در یک ماه اخیر حدود ۹۰ خبر تولیدی در روابط عمومی نوشته شده و در سایت و فضای مجازی منتشر شده که تقریباً رکوردشکنی صورت گرفته است.
وی در خصوص اخبار ارسالی به وزارت کشور توضیح داد: از ۲۶ خبر و ۵ اینفوگرافی استانداری لرستان، در صفحه اصلی "پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور " و در قسمت "برگزیده" استفاده شده است .
 ایرانی به برگزاری شورای تأمین استان، شورای هماهنگی روابط عمومی ها و شورای اطلاع رسانی که در بازه زمانی هر دو هفته یکبار برگزار می‌شود اشاره کرد و ادامه داد: آخرین جلسه شورای اطلاع رسانی هفته گذشته به ریاست دکتر ثمینی معاون سیاسی امنیتی استاندار و رییس ستاد انتخابات استان و با دعوت از خبرنگاران برگزار شد که چهار کمیته اصلی در استانداری گزارش فعالیت های خود در راستای برگزاری انتخابات ارائه دادند.
ایرانی در پاسخ به سوال وضعیت قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات گفت: به طور کلی ۱۷ درخواست و ۱۷ پاسخگویی مطلوب در سامانه وجود داشته و در سیستم ، رضایت ۱۰۰درصدی برای این استان لحاظ شده است . همچنین مکاتبه ای با شهرداری هایی که جمعیت آنها به بیش از ۲۰۰ هزار نفر می رسد صورت گرفت مبنی بر معرفی نیرو جهت آموزش و اتصال به سامانه مذکور.
وی در پایان بیان داشت: روابط عمومی استانداری به عنوان رئیس کمیته اطلاع رسانی لرستان مطابق مر قانون و بر اساس دستورات و تأکیدات استاندار لرستان مبنی بر رعایت اصل بی طرفی و همچنین بهره گیری از امکانات موجود برای فضاسازی مناسب به منظور حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رأی،  کلیه اقدامات و فعالیت های ستاد انتخابات استان لرستان را در ایام انتخابات رصد و اطلاع رسانی آنان را بر عهده خواهد داشت .
گفتنی است در پایان این ویدیو کنفرانس، مدیر کل روابط عمومی وزارت کشور ضمن تشکر ویژه از زحمات و دقت نظر مدیر کل روابط عمومی استانداری لرستان و مجموعه همکاران، رضایت مندی خود را از این اداره کل اعلام کرد .