استاندار لرستان: از برگزاری همایش توسعه شهرستان بروجرد استقبال می کنیم

on .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان شورای اداری شهرستان بروجرد با حضور استاندار، معاونین، فرماندار و جمعی از مدیران و مسئولین این شهرستان برگزار شد.
دکتر خادمی اظهار کرد: شورای تامین شهرستان بروجرد که یکی از شهرهای پرجمعیت استان است در این برهه از از زمان که انتخابات مجلس شورای اسلامی را در پیش رو دارد با همدلی و همراهی به خوبی فضای انتخابات را مدیریت کرده است و این موضوع جای تقدیر دارد.
 خادمی در این جلسه گفت: هر چه به انتخابات نزدیک تر می شویم با توجه به کمبود  اعتبارات و از طرفی روند افزایشی خواسته های مردم،  انجام وظیفه برای مسئولین سخت تر می شود که علی رغم تمامی این محدودیت ها ها فعالیت های انتخاباتی با بهترین کیفیت ممکن در حال اجرا شدن است.
خادمی در ادامه با بیان اینکه هر جا سخن از خدمت به مردم است مسئولین باید تلاش خود را مضاعف کنند، عنوان کرد: بروجرد شهری است که علیرغم دارا بودن ویژگی های برتر فرهنگی، ظرفیتهای انسانی ارزشمند، پتانسیل های بالای علمی و پیشینه تاریخی به درستی توسعه نیافته است که برای دستیابی به این مهم باید با برنامه ریزی، شناخت توانایی ها و همچنین پیوند بروجرد با استان زمینه پیشرفت و بهبود وضعیت این شهرستان را فراهم کرد.
استاندار لرستان همچنین افزود: همایش توسعه بروجرد از پیشنهاداتی است که برگزاری آن در پیشرفت و توسعه بروجرد نقش اساسی ایفا خواهد کرد . به منظور برگزاری این همایش باید دبیرخانه ای تشکیل و طرح‌هایی متناسب با همایش ارائه و تامین اعتبار آن انجام شود . با برنامه ریزی ریزی صحیح و دعوت از بروجردیهای داخل و خارج از کشور ظرفیتهای بروجرد شناسایی و معرفی خواهد شد که اگر شرایط به درستی فراهم شود در اردیبهشت ماه سال آینده می توانیم شاهد برگزاری این همایش باشیم.
دکتر خادمی در ادامه با اشاره به اختصاص اعتبارات به استان بر اساس شاخص های تعریف شده گفت: ملاک تخصیص اعتبارات به شهرهای استان برقراری توازن و ایجاد تعادل است و هر جا مشخص شود که شهرستانی از سهم اعتبارات تخصیص یافته کمتر دریافت کرده است این کمبود در حوزه‌هایی  مانند ارائه تسهیلات بانکی یا جذب اعتبار جبران می شود.
او در خصوص پروژه های عمرانی بروجرد اظهار داشت: احداث چند زیرگذر و پل شهدای دانش آموز از طرح هایی است که اجرای آن در دستور کار قرار دارد. همچنین بهسازی و ساماندهی ورودیهای شهر بروجرد از دیگر اقداماتی است که با همکاری شهرداری بروجرد سریعتر انجام پذیرد.
دکتر خادمی در حوزه ساماندهی واحدهای تولیدی از تشکیل « ستاد تسهیل » ظرف دو هفته آینده در بروجرد خبر داد و گفت این ستاد به منظور بررسی مشکلات صنایع شهرستان بروجرد با حضور بانک بانک ها، بیمه ها، اداره امور مالیاتی و سایر دستگاه های مرتبط، بارویکرد تصمیم گیری در جهت رفع مشکلات، بخشودگی جرایم  یا  تخصیص تسهیلات به صاحبان این صنایع برگزار می شود.
استاندار لرستان در پایان معضل حاشیه نشینی و بافت فرسوده شهرستان بروجرد را مطرح و راه حل آن را علاوه بر استفاده از اعتبارات عمرانی، در بحث بازآفرینی از اعتبارات حوزه اجتماعی عنوان کرد و برنامه ریزی و بررسی دقیق توسط مسئولین را برای برطرف کردن این مشکل خواستار شد.