مهندس ولی زاده: استانداری یکی از نهادهای تمام الکترونیک کشور است

on .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی از برگزاری جلسه کمیته فن آوری اطلاعات و توسعه دولت الکترونیک با حضور اعضای این کمیته خبر داد.

رئیس کمیته فن آوری اطلاعات و توسعه دولت الکترونیک استانداری لرستان اظهار داشت: این جلسه با محوریت بررسی و شناسایی مشکلات و موانع کمیته فن آوری اطلاعات و اقدامات انجام گرفته توسط آن برگزار شد که در همین راستا گزارش مبسوط  و جامعی پیرامون وضعیت فن آوری اطلاعات، استفاده از سامانه های الکترونیکی و سامانه های جدید دولت الکترونیک در استان ارائه شد.

معاون استاندار ضمن اشاره به طرح مشکلات حوزه فن آوری اطلاعات در این جلسه گفت: با نظر اعضاء برای مسائل مطرح شده مصوباتی متناسب با موضوع اعلام شد که اجرای آنها به تقویت و توسعه فن آوری اطلاعات کمک خواهد کرد.
قاسم ولی زاده با اعلام این موضوع که در عصر ارتباطات و پیشرفت تکنولوژی هستیم و برای جا نماندن از این جریان باید فن آوری های خود را به روز کنیم بیان داشت: از جمله اقدامات انجام گرفته توسط کمیته فن‌آوری اطلاعات و توسعه دولت الکترونیک استانداری بروز رسانی سیستم های الکترونیکی و استفاده از سامانه های جدید و جایگزین کردن آن با روش های سنتی مانند حذف کاغذ از انجام مکاتبات اداری است . همچنین تعریف سامانه های نوین برای پاسخگویی به مشکلات و درخواست های ارباب رجوع از دیگر اقداماتی است که توسط این کمیته صورت پذیرفته است.

مهندس ولی زاده افزود: استانداری لرستان یکی از نهادهای تمام الکترونیک کشور است و با توجه به آمار های اعلام شده از طرف  ریاست جمهوری، « استانداری لرستان و سازمان اداری و استخدامی کشور » بالاترین استفاده را از سیستم اتوماسیون اداری را در کشور داشته اند . همچنین استانداری لرستان برای سومین سال متوالی مقام اول کشور را در الکترونیکی کردن مکاتبات اداری کسب کرده است.

او در پایان نقش کمیته فناوری اطلاعات و توسعه دولت الکترونیک استانداری لرستان در سیل اخیر را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: ثبت بیش از ۴۳,۰۰۰ رکورد اطلاعاتی از مساعدت های انجام شده به  سیل زدگان، ثبت اطلاعات خانوارها، ثبت اطلاعات پرداختی ها و وضعیت خسارت دیدگان سیل فروردین ماه از جمله اقداماتی است که توسط این کمیته به انجام رسید به گونه ای که با وارد کردن کد ملی اشخاص در سامانه میتوان از آخرین وضعیت این خانوارها مطلع شد.