معاون سیاسی و امنیتی استانداری لرستان:استقامت و صبر کامل حضرت زینب(س) حاصل رضایتمندی و جلب رضای الهی بوده است

on .

دکتر محمود ثمینی، معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با حضور در مراسم گرامیداشت روز پرستار گفت: درس بزرگی که با بررسی واقعه عاشورا و اتفاقات بعد از آن می گیریم اینست که استقامت و صبر کامل حضرت زینب حاصل رضایتمندی و جلب رضای الهی بوده است.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری با حضور در جمع پرستاران در مراسم گرامیداشت روز پرستار گفت: به منظور ارج نهادن و تقدیر از پرستاران، روز ولادت حضرت زینب (س) به نام روز پرستار مزین شده است و به خاطر عظمت و بزرگی مقام حضرت زینب(س) و کارهایی که انجام داده است شما در این روز برجسته تر دیده می شوید.

دکتر محمود ثمینی با اشاره به عظمت شغل پرستاری، گفت: کسانی می‌توانند گوشه‌ای از زحمات و نقش پرستاری را به خوبی بیان کنند که این زحمات را به شکلی لمس کرده باشند.
وی به فشارهای روحی و روانی که در اثر رنج بیمار و مشکلات همراه بیمار به پرستاران وارد می شود اشاره کرد و گفت: پرستار هم استرس بیمار و همراهان او را مدیریت و کنترل می کند و هم علاوه بر مسائل فوق، مشکلات دیگری همچون تربیت فرزند و وظیفه همسرداری را نیز بر عهده دارد و در محل کار از او توقع دارند با لطافت و نهایت صبر با بیماران برخورد کند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان در خصوص نحوه مدیریت امور و سختی کار در شغل پرستاری با اشاره به الگو قرار دادن حضرت زینب کبری (س) گفت: درس بزرگی که با بررسی واقعه عاشورا و اتفاقات بعد از آن گرفته شد اینست که حضرت زینب با استقامت و صبر کامل در روز عاشورا و پس از آن، مدیریت امور را با مشورت و تبعیت از حضرت امام سجاد (ع) بعنوان امام حاضر به دست می گیرد و این صبوری، حاصل رضایتمندی و جلب رضای الهی بوده است.
محمود ثمینی با اذعان به سختی کار پرستاران گفت: کار شما پرستاران کاری سخت و طاقت فرساست و ممکن است بخشی از آن به مشکلات مدیریتی یا عدم انسجام امکانات و ... بوجود آمده باشد.
وی ابراز امیدواری کرد با ایجاد و برقراری یک مفاهمه مشترک، در جهت رفاه مردم و رفع مشکلات پیش رو گام برداریم.

دکتر ثمینی خاطرنشان کرد هدف از بیان این نکات این است که ما بگوییم، ما شرایط شما را درک می‌کنیم و اگر اقداماتی انجام شده بنا به شرایط موجود است و اگر نشده به دلیل محدودیت هایی است که فعلا داریم.
وی تصریح کرد هر اندازه از لحاظ مادی  بخواهیم، نمی توانیم گوشه ای از زحمات شما را جبران کنیم.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری لرستان با تقدیر و حمایت از اقدامات دکتر نیکبخت رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان در راستای رفاه پرستاران، گفت: ما هم از اقدامات ایشان حمایت می‌کنیم و هم وظیفه خود می دانیم از طریق وزیر محترم پیگیر خواسته های قانونی باشیم.

در پایان این مراسم از پرستاران نمونه بیمارستانها و مراکز درمانی استان لرستان با حضور مسئولین تجلیل بعمل آمد.