معاون استاندار: اشتغال زمانی مورد تأیید است که منتج به بیمه کارکنان شود

on .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان کارگروه توسعه اشتغال روستایی و عشایری استان به ریاست دکتر عبدالهی و با حضور اعضای کارگروه برگزار شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان اظهار داشت: این کارگروه حول محور های  1- ارائه گزارش عملکرد اعطای تسهیلات اشتغال روستایی به اقشار تحت پوشش نهاد های حمایتی توسط کمیته امداد امام ( ره )، بهزیستی و بنیاد شهید 2- بررسی و ارائه گزارش عملکرد طرح تسهیلات اشتغال روستایی توسط بانک های عامل و 3- پیگیری موضوع اعتبارات ابلاغی جهت حمایت از اشتغال پایدار روستایی برگزار گردید .
دکتر عبدالهی ضمن اشاره به اهمیت پیگیری طرح های اشتغال زا در مناطق روستایی و عشایری گفت: با توجه پیگیری ها و مکاتبات صورت گرفته اعتباری بالغ بر یک صد و پنجاه میلیارد تومان در رابطه با توسعه اشتغال روستایی و عشایری جذب شد که در جلسه امروز برای این اعتبار تصمیم گیری و سهم هر کدام از اعضای کارگروه در تخصیص آن مشخص گردید .
عبدالهی در ادامه بیان داشت: اعتبار جذب شده صرفاً در حوزه اشتغال روستاییان و عشایر هزینه خواهد شد و دستگاه های حمایتی عضو کارگروه در همین خصوص طرح های متناسب با مصوبات مطرح شده را به کمیته معرفی کرده اند . در کمیته مذکور طرح ها بررسی و بر اساس اولویت بندی که انجام می شود،  بانک های عامل پرداخت تسهیلات به این طرح ها را آغاز خواهند کرد .
معاون استاندار با بیان این نکته که تاکنون به 1148 طرح اشتغال زا در استان تسهیلات پرداخت شده است، عنوان کرد: در خصوص طرح هایی که پیشتر در بحث دریافت تسهیلات با مشکل مواجه شده اند، جلساتی را با حضور 4 بانک عامل با هدف رفع نواقص برگزار خواهیم کرد و موضوع پالایش و بررسی طرح های ارائه شده را نیز به منظور معرفی برای دریافت تسهیلات پیگیری می کنیم . در بحث پرداخت ها، طرح هایی که در تولید شغل و توسعه اقتصادی استان موثر باشند در اولویت خواهند بود .
وی با تأکید بر تناسب پرداخت اعتبارات با طرح های معرفی شده، خاطر نشان کرد: در زمینه ایجاد اشتغال هدف انجام کار باشد . موضوعاتی که مطرح می شوند با همکاری اعضای کارگروه به سریعترین شکل ممکن منتج به نتیجه شوند و پرداخت تسهیلات به مردم در حوزه اشتغال با کمترین مشکل و در بازه زمانی کوتاه انجام پذیرد .
دکتر عبدالهی در پایان جلسه، به موضوع بیمه کارکنان شاغل در واحد های تولیدی پرداخت و اعلام کرد: اشتغال در صورتی مورد تأیید است که منتج به بیمه شود . بیمه کارکنان موجب دلگرمی و پشتوانه کاری آنهاست و فرد مشغول به کار باید تأمین گردد . بیمه ها این موضوع را با جدیت پیگیری کنند، اداره کار و بانک های عامل نیز در صورت مشاهده تخلف از طرف واحد های تولیدی، با استفاده از ابزارهای قانونی بیمه کارکنان را در نظر داشته باشند .