معاون استاندار: فرمانداری ها بازدید میدانی از شعب اخذ رأی را در دستور کار قرار دهند

on .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان، پنجمین جلسه مشترک ستاد انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی استان به ریاست دکتر ثمینی و با حضور فرمانداران و اعضاء این ستاد برگزار شد .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان اظهار داشت: این جلسه با موضوع بررسی آخرین وضعیت زیرساختها، آمادگی و همچنین بررسی مشکلات حوزه های انتخابیه سطح استان و گزارشی از اقدامات انجام گرفته توسط فرمانداران و سایر اعضای ستاد انتخابات استان برگزار شد که فرمانداران مشکلات خود را در تأمین نیروی انسانی، تعمیر و تأمین خودرو، هزینه ها و مسائلی از این دست برشمردند و تصمیمات مقتضی با این مسائل در ادامه اتخاذ شد .

دکتر ثمینی با اشاره به الکترونیکی بودن احراز هویت ها در این دوره از انتخابات گفت: با توجه به الکترونیکی بودن احراز هویت رأی دهندگان در روز انتخابات، شعب اخذ رأی حتی الامکان در مکان هایی که آنتن دهی مناسب دارند، قرار داده شوند .
ثمینی در خصوص کاربران فناوری اطلاعات مستقر در شعب اخذ رأی بیان داشت:فرمانداران ،
مسئولین فناوری اطلاعات وکاربران رایانه را از افراد متخصص و آگاه به کار انتخاب کنند و در صورت لزوم با توجه به زمان باقیمانده تا روز انتخابات، آموزش های لازم را برای آنها در نظر گیرند  تا از  بروز هر گونه مشکل در روز اخذ رأی پیشگیری  گردد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خطاب به فرمانداران اظهار داشت: شما نمایندگان عالی دولت در شهرستان ها بوده و براساس قانون وسیاستگذاری ها ی انجام شده امورات را ساماندهی کنید. بازرسی ها از شعب اخذ رأی نیز حتماً توسط فرمانداران یا معاونین همراه با کارشناسان زبده انجام پذیرد و به مطالبات مردم در حوزه انتخابیه نیز رسیدگی شود تا از بروز هر گونه مشکل پیشگیری گردد .

ثمینی در رابطه با اطلاع رسانی اخبار انتخاباتی عنوان کرد: واحد های روابط عمومی سطح استان با روابط عمومی استانداری به عنوان کمیته اطلاع رسانی انتخابات همکاری داشته باشند و اخبار فعالیت های انتخاباتی خود را به این کمیته ارسال کنند . در صورت نیاز جلسه ای با هدف همدلی و تعامل میان روابط عمومی های استان در محل استانداری تشکیل و در آن تبادل نظر و هم افزایی صورت گیرد .

وی ضمن اشاره به خودداری از هر گونه طرح شکایت از خبرنگاران و اصحاب رسانه گفت: در صورت بروز هر گونه مشکلی با خبرنگاران دارای مجوز، از طرح شکایت در محاکم قضایی بر علیه آنان خودداری و موضوع را به معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری به عنوان رییس شورای اطلاع رسانی ارسال نمایید تا در کمیته ای که به همین منظور تشکیل خواهد شد، به آن رسیدگی شود . از طرف دیگر با افراد خاطی و بدون مجوز که قصد تخریب وشبهه افکنی درفضای انتخاباتی را دارند به صورت قانونی برخورد کنید و اجازه هیچ اقدامی که آرامش و امنیت انتخابات را خدشه دار می سازد، ندهید .

دکتر ثمینی در پایان ضمن تأکید به اعضای ستاد، بر ممنوعیت هر گونه استفاده از امکانات و منابع دولتی به منظور طرفداری از فرد یا افراد خاصی در انتخابات، افزود: مدیران و کارکنان دستگاه های اداری دولتی در راستای رعایت اصل بی طرفی ،  فضای سالم برای حضور آزادانه مردم درانتخابات را فراهم سازند.
وی تاکیدکرد نباید موجب بی اعتمادی مردم به برگزاری انتخابات سالم و قانونمند شد .