معاون استاندار: سیاست کلی نظام مبارزه با ظلم است و این امر استمرار خواهد داشت

on .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان جلسه مشترک گردهمایی گزینش گران با حضور معاونین استاندار، جمعی از مدیران کل، اعضا و کارکنان هسته های گزینش دستگاه های اجرایی استان و به مناسبت سالروز صدور فرمان تاریخی امام ( ره ) در سال ۶۱ مبنی بر تشکیل هسته گزینش برگزار شد .

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان در این گردهمایی ضمن تسلیت به مناسبت شهادت مظلومانه سپهبد حاج قاسم سلیمانی بیان داشت: « استراتژی کلی نظام جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر مبارزه با ظلم است و این امر استمرار خواهد داشت » .

دکتر عبداللهی اظهار داشت: هیئت های گزینش وظایف بسیار سنگینی بر عهده دارند که سختی آن با اجرای عدالت همتراز است. در  انجام وظایف، آیات و روایات را سرلوحه کار خود قرار دهید تا از هر گونه لغزش مبرا باشید.
عبداللهی همچنین عنوان کرد: اگر هدف  در جامعه توسعه باشد، چه از لحاظ سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی باید ساز و کار مناسب را برای توسعه فراهم کنیم . یکی  از اصلی ترین ابزارهای توسعه مردم هستند. اگر مردم توسعه نیافته باشند، اجرای این فرآیند با مشکل مواجه خواهد شد.
معاون استاندار با اشاره به اینکه ساختار فرهنگی حاکم بر جامعه باید متناسب با آن جامعه باشد افزود: در سطح خرد اگر یک اداره یا نهاد دولتی را در نظر بگیریم نیروهایی که وارد سیستم ادارات می شوند باید شرایط توسعه یافتگی را داشته باشند که انتخاب این افراد برعهده گزینش گران است.

دکتر عبدالهی ضمن اشاره به سیاست های کلی نظام در انتخاب افراد بر اساس توانمندی های علمی، دانش، نظم، باورهای دینی، اعتقاد به نظام و قانون، گفت: گزینش گران سیاستهای نظام را در اجرای وظایف مد نظر و آنها را ملاک انتخاب افراد قرار دهند، که این موضوع به توسعه نظام خواهد انجامید . همچنین رعایت اخلاق باید معیار  گزینش گر و گزینش شونده باشد . در کشورهایی که اخلاق مدار هستند، میزان تخلف و ارتکاب جرم در جوامع آنها بسیار پایین تر است.

وی در پایان با اعلام این که رضایت جامعه از گزینش گران بسیار مهم است عنوان کرد: گزینش گران پاسخگوی وجدان خود و جامعه باشند . وقتی پای منافع شخصی به میان می آید باید قانون را ملاک قرار دهیم تا حق کسی ضایع نشود. کار گزینش گران بسیار سخت است ولی با همه سختی ها باید به درستی انجام شود .

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.