معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان: در بیانیه گام دوم انقلاب، جوان‌سازی جامعه و پرداختن به مسائل جوانان مهم است

on .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان ؛ دکتر محمود ثمینی ،ظهرامروز در کارگروه اجتماعی، فرهنگی، استانداری لرستان ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت سردار رشید اسلام ،شهید سپهبد قاسم سلیمانی گفت:  سردارسلیمانی عمر خود را وقف  مسلمانان و دفاع از حریم ائمه کرد و به آرزوی دیرینه خود یعنی شهادت،رسید و از آنجا که با خداوند متعال معامله کرده بود مهرش در دل تمامی مسلمانان و مردم سراسر جهان قرار گرفت.

 دکتر محمود ثمینی به برکات خون شهید سلیمانی اشاره کرد و گفت: وجود ذیجود سردار سلیمانی برای اسلام منفعت بود و شهادتش پرمنفعت تر .

وی به وحدت و همدلیی  که با شهادت این سردار  در کشورهای اسلامی ایجاد شده اشاره کرد و گفت : حضور میلیونی اقشار مختلف مردم با تفکرات و عقاید مختلف ، ایجاب می‌کند  مسئولین به عنوان خدمتگزاران مردم ،رفتار آن شهید را الگوی خود قرار داده تا در انجام امور هم موجبات رضای خدای متعال و هم رضایت خلق خدا فراهم شود .

معاون سیاسی و امنیتی استانداری با اشاره به ضرورت  استفاده بهینه از فرهنگ غنی لرستان در دوام وپایداری خانواده به ضرورت توجه و برنامه ریزی به منظور جوان سازی جمعیت آینده تاکید کرد وگفت :  با صیانت ، پایداری و دوام  کانون خانواده ، برنامه ریزی لازم برای جوان سازی جمعیت آینده استان و کشور در دستور کار، قرار گیرد .
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با بیان اینکه تعداد ازدواج ها و پایداری زندگی مشترک باید مورد بررسی قرار گیرد، گفت: آنچه  طبق فرمان مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب مهم است ،جوان‌سازی جامعه  و پرداختن به جوانان است .

 وی افزود : ایران تا ۲۰ سال گذشته جوانترین طیف جمعیتی را در دنیا داشته است ولی الان  به سمت کهولت  پیش می‌رویم و این  روند برای کشور خطرناک است.

وی با بیان اینکه باید علت وقوع طلاق را بررسی کنیم، گفت: شاید یکی از عوامل نرخ افزایش طلاق مسائل اقتصادی باشد اما در عین حال این آسیب در خانواده‌های متوسط ، کمتر دیده می‌شود.   

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان بیان کرد: مدرنیته و رفاه طلبی خطری است که آغاز و روند تشکیل خانواده را تهدید می‌کند و تلاش دولت بر این است با تسهیل شرایط در بخش‌های مختلف معیشتی، بهداشت و سلامت، حداقل‌ها را فراهم کند.

ثمینی با بیان اینکه  مهارت‌آموزی زوجین و تاب‌آوری خانواده بسیار مهم است، عنوان کرد: این مهم بصورت عمومی وظیفه همه دستگاه ها است و لازم است آموزش‌های مناسبی در بین اقشار مختلف جامعه به‌صورت دوره ای برگزار و برای تاب‌ آوری خانواده‌ها  و آموزش مهارت‌های قبل از ازدواج نیر آموزش‌های مستمر ارائه داده شود.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان اضافه کرد: در آموزش و پرورش براساس قانون  به آموزش‌های لازم پرداخته شود و در دانشگاه‌ها نیر آموزش‌های پیش از ازدواج به‌صورت جدی مورد اهتمام قرار گیرد.

وی با بیان اینکه  بررسی آمارهای ثبت ازدواج در لرستان کاهش ۶.۵ درصدی را نسبت به سال قبل نشان می‌دهد، اظهار کرد: باید برنامه‌ریزی کرد و  این رقم را افزایش داد.

دکترثمینی تاکید کرد: تلاش کنیم با فرهنگ ‌سازی لازم و تقویت پیشینه و فرهنگ غنی مردم لرستان در راستای دوام و پایداری خانواده استفاده بهینه را ببریم و همه ما در این امر نقش داریم.

وی در پایان  بر تامین بستر مناسب و جذب سرمایه‌گذار در استان تاکید کرد و افزود: البته بستر لازم و شرایط لازم اجتماعی برای جذب سرمایه گذار فراهم است و مردم باید منافع استان را در نظر گرفته و همکاری لازم را برای جذب سرمایه‌گذار داشته باشند.