ثمینی تاکید کرد: توجه به اولویت‌بندی کارها در حوزه پدافند غیر عامل

on .

معاون سیاسی استاندار بر اولویت بندی و برنامه‌ریزی کارها در تمام دستگاه‌های امنیتی و اجرایی تاکید کرد.


به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر محمود ثمینی در جلسه شورای پدافند غیر عامل استان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، ضمن عرض تسلیت ایام فاطمیه و گرامی‌داشت شهادت سردار بزرگ اسلام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: وی توانست با فداکاری‌های بی‌بدیل خود انقلاب اسلامی را در دنیا معرفی کرده و همچنین در مبارزه با ظلم و ستم و ایادی استکبار و عقب نشاندن آن باعث سربلندی ایران اسلامی در جهان شود.

 وی ادامه داد: اگر آمریکا امروز نمی‌تواند جواب حملات جمهوری اسلامی ایران را بدهد حاکی از اقتدار کشور است و شهید سلیمانی یکی از مولفه‌هایی بود که در ایجاد و تقویت این اقتدار سهم بسزایی ایفا کرد.

معاون سیاسی استاندار با بیان اینکه امروز در حوزه پدافند غیر‌عامل برنامه‌ریزی و اولویت بندی تمام پروژه‌ها و دستگاه‌های اجرایی باید پیوست پدافند غیرعامل را داشته باشند، گفت:  طبق گذشت زمان این پیوست باید به روز رسانی شود و در غیر اینصورت مدیران دستگاه‌ها می‌بایست پاسخگو باشند.

 وی افزود: اگر کشورهای پیشرفته زیرساخت‌های خود را از آفات و هجوم عوامل طبیعی و غیرطبیعی مصون سازی کرده‌اند به دلیل برخورد علمی، برنامه ریزی، اولویت بندی و هزینه کردن درست بوده که توانسته‌اند از انسان‌ها محافظت کنند.

 دکتر ثمینی با بیان اینکه ایران به دلیل خصومت بعضی از کشورها همیشه مورد آماج حملات دشمنان بوده است، تصریح کرد: باید نقاط و موضوعاتی که تهدید می‌شویم احصاء و بررسی شوند تا بتوانیم مسائل داخلی وسیستم‌های نرم‌افزاری خود را در بخش سایبری مصون نگه داریم.

معاون سیاسی استاندار با تاکید بر اینکه اولویت بندی و برنامه‌ریزی در تمام دستگاه‌های امنیتی و اجرایی باید مدنظر قرار گیرد، بیان کرد: طی شرایط کنونی برای مبارزه با آفت‌های کشاورزی، دامی و... در سیستم کاری می‌بایست بر اساس یک برنامه‌ریزی مناسب و اولویت بندی در هزینه اعتبارات اقدام کرد.

 وی ادامه داد: اگر مبارزه و پیشگیری در اولویت کاری تمام دستگاه‌های مرتبط قرار گیرد و به درستی انجام شود، خسارات کاهش پیدا خواهد کرد.

 دکتر ثمینی تاکید کرد: ‌تهیه ژنراتور برق برای تمام دستگاه‌ها امری ضروری بوده چراکه امروز تمام کارها به نوعی با این سیستم مرتبط است.