معاون استاندار: بانک های عامل املاک تملیک شده را به سرمایه گذار جدید واگذار کنند

on .

دکتر عبدالهی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان مطرح کرد : بانک های عامل املاک تملیک شده را  برای خروج از رکود و وارد شدن به چرخه اقتصادی استان، به سرمایه گذار جدید واگذار کنند .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان به ریاست دکتر عبدالهی و با حضور اعضای ستاد و محوریت حل مشکلات واحد های تولیدی برگزار شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گفت: دستور کار جلسه در 4 بند و عبارت بود از گزارش وضعیت واگذاری واحد های تملیکی بانک ها، گزارش یارانه اعطا شده از محل کمک های فنی و اعتباری، مازاد یارانه تسهیلات به صورت سپرده در بانک ملی و در نهایت صورتجلسات کارشناسی تسهیل و رفع موانع تولید سازمان صنعت، معدن و تجارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاد کشاورزی استان که هر کدام از اعضای ستاد، گزارشی از اقدامات انجام گرفته بر اساس دستور کار جلسه  ارائه کردند .

دکتر عبدالهی در ادامه اظهار داشت: در راستای رفع موانع واحد های تولیدی استان، از دو واحد صنعتی استان به منظور ارائه موانع و مشکلاتشان در زمینه تملک و ایجاد زیرساخت ها دعوت به عمل آمد و پس از بحث و کارشناسی توسط اعضای ستاد، تصمیمات مقتضی در جهت رفع مشکلات آنها اخذ شد .

عبدالهی ضمن اشاره به تعیین تکلیف املاک تملیک شده توسط بانک ها، عنوان کرد: واگذاری این املاک به سرمایه گذار جدید یا تلاش برای احیاء آنها می تواند به توسعه اقتصادی کمک بیشتری کند تا اینکه این املاک در تملک بانک بماند . در تملک ماندن واحدهای تولیدی علاوه بر رکود اقتصادی، باعث ایجاد هزینه های بیشتر برای واحد ها می شود که باید به هر طریق ممکن در رفع این مشکلات اقدام لازم صورت پذیرد .

معاون استاندار افزود: هر واحد تولیدی که توسط بانک ها تملیک می شود باید مصوبه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید را داشته باشد و بانک ها با رعایت این موضوع به تملیک این واحد ها اقدام کنند . با توجه به این نکته که یک واحد تولیدی فعال برای اقتصاد جامعه مفید تر خواهد بود، برای حل مشکلات آنها هدف گذاری و اقدام کنید .
 
وی در پایان با بیان اینکه پس از مسائل امنیتی، مهمترین اولویت مسائل اقتصادی کشور است، اعلام داشت: به منظور پیشبرد بهتر اهداف اقتصادی، کارگروهی در همین راستا با حضور کارشناسان اعضای ستاد تشکیل و امورات این ستاد در کارگروه مذکور مطرح و پیگیری شود .
همچنین اعضای ستاد به منظور رفع مشکلات واحدهای تولیدی استان با اطلاعات کامل و جدیت در جلسات حاضر شوند تا در صورت محرز شدن اهلیت و توانمندی سرمایه گذاران و واحد های تولیدی، کمک به آنها در دستور کار ستاد قرار گیرد .