معاون استاندار از اعلام وضعیت احراز صلاحیت نامزدهای انتخابات لرستان خبرداد

on .

دکتر ثمینی: وضعیت احراز صلاحیت نامزدهای انتخاباتی  پس از انجام بررسی ها به ستاد انتخابات استان لرستان اعلام شد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات، رئیس ستاد انتخابات استان گفت: پس از بررسی های انجام شده در خصوص نامزد های حوزه های انتخاباتی استان، اسامی افرادی که واجد شرایط برای این مهم تشخیص داده شدند به ستاد انتخابات استان اعلام گردید.

دکتر ثمینی اظهار داشت: بر اساس آمارهای رسمی ۴۰۸ تن به عنوان نامزد انتخابات در  استان ثبت نام کردند که در ابتدای امر ۳۴تن انصراف خود را اعلام و تعداد ۳۷۴ تن دیگر برای تشخیص احراز صلاحیت به شورای نگهبان معرفی شدند.

ثمینی در ادامه افزود: بر اساس آمار اعلام شده تعداد 117 تن از افراد فوق که جمعا ۳۱% کل آمار را تشکیل می دهند به عنوان رد صلاحیت شدگان معرفی شده و تعداد 93 تن دیگر که 25% آمار را شامل می شوند، عدم احراز صلاحیت آنها اعلام گردید.

معاون استاندار همچنین بیان کرد: ۱۶۴ تن باقیمانده به عنوان افرادی که صلاحیت آنها تأیید شده است، اسامی آنان در فهرست نهایی استان دیده می شوند و از این جمع  افرادی که رأی اعتماد مردم را در انتخابات اسفند ماه اخذ کنند، به عنوان نماینده مردم راهی بهارستان خواهند شد.

وی در پایان بیان داشت: به منظور تکریم افرادی که به هر دلیل صلاحیت آنها احراز نشده است و برای اجرای مر قانون انتخابات، شعبه رسیدگی به شکایات شورای نگهبان مستقر در استانداری لرستان پاسخگوی این افراد خواهد بود .