استاندار لرستان: تسریع در طرح تحول سلامت در لرستان

on .

دکتر خادمی استاندار لرستان و دکتر نیکبخت رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ،امروز  به منظور پیگیری مشکلات زیرساختی بهداشت و درمان استان در دیداری مشترک با وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی دیدار و گفتگو کردند. استاندار لرستان از تسریع در طرح تحول سلامت در استان لرستان خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، دکتر خادمی امروز دوشنبه ۲۳ دی ماه ضمن دیدار با دکتر نمکی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به بحث و گفتگو در مورد آخرین وضعیت بهداشت و درمان لرستان پرداختند.

دکتر خادمی در این دیدار با تاکید بر لزوم توجه بیشتر به وضعیت بهداشت و درمان لرستان، خواستار تسریع در برنامه های وزارت بهداشت و درمان و تامین اعتبارات لازم برای ارتقاء وضعیت سلامت عمومی و بهداشت استان شد .

وی با اشاره به طرح تحول سلامت در لرستان، به ضرورت تامین و نوسازی تجهیزات  ،ایجاد کلینیک های تخصصی و بهسازی اورژانس بیمارستان ها اشاره کرد و خواستار رفع مشکلات حوزه بهداشت و درمان استان شد .

در این نشست مشترک با وزیر بهداشت ، دستورات دکتر نمکی برای عملی شدن موارد زیر صادر شد؛

مجوز خریددستگاه آنژیوگرافی دوم مرکز آموزشی درمانی شهید مدنی خرم آباد از محل هیات امنا ارزی صادر و در روند نهایی شدن قرار گرفت

مجوز خرید دستگاه "ام آر آی" مرکز آموزشی درمانی شهدای عشایر خرم آباد از محل هیات امنا ارزی صادر شد

دستور قرارگیری خرید دستگاه "سی تی آنژیو" در مناقصه برای مرکز آموزشی درمانی شهید مدنی خرم آباد صادر شد

دستور تخصیص اعتبار حمایتی برای تکمیل چند پروژه در دست ساخت، در شهرستان های مختلف استان از جمله بلوک های زایمانی، مراکز اورژانس، مراکز غربالگری سرطان و شیمی درمانی صادر شد

همچنین دستور تخصیص اعتبار حمایتی برای تسریع روند ساخت بیمارستان "نیایش" خرم آباد، پرداخت معوقات پرسنل، پزشک خانواده و بدهی های دانشگاه از سوی وزیر بهداشت صادر شد.