جلسه هماهنگی راه اندازی کارخانه تولید فناوری برگزار شد

on .

معاون استاندار از برگزاری جلسه هماهنگی در خصوص راه اندازی کارخانه تولید فناوری استان لرستان خبر داد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری این جلسه به ریاست مهندس ولیزاده و با حضور دستگاه های جهاد کشاورزی، اتاق بازرگانی، سازمان صنعت معدن و تجارت، بنیاد نخبگان، آموزش فنی و حرفه‌ای، پارک علم و فناوری، آموزش و پرورش و جهاد دانشگاهی استان برگزار شد.

ولیزاده در خصوص راه اندازی کارخانه تولید فناوری گفت: کارخانه تولید فناوری یکی از مباحث روز دنیاست که لرستان نیز در این راه باید با این موضوع همگام شود .
وی تصریح کرد: هدف توسعه لرستان بوده و این امر مستلزم پیگیری و مشارکت همه جانبه است.

معاون استاندار اظهار داشت: در همین راستا اقداماتی مانند برگزاری جلسات هماهنگی، تأمین اعتبار و اختصاص یک مکان مناسب با طرح در دستور کار قرار گرفت که فرآیند تأمین اعتبار آن تا حدودی انجام شده و رایزنی ها برای مکان اجرای طرح در حال انجام است .

مهندس ولیزاده در ادامه افزود: در خصوص مکان طرح با در نظر گرفتن زمان بر بودن فرآیند ساخت و ساز و توجه به قانون اقتصاد مقاومتی، مکانی که از پیش ساخته شده و به صورت بلا استفاده یا متروک باشد مد نظر است. دستگاه های اداری در این خصوص ظرفیت‌ها را بسنجند و ترجیحاً مکان مورد نظر نیز در محدوده شهری واقع شده باشد.

وی در پایان عنوان کرد: موانع حقوقی و قانونی برای این مهم رفع و امورات، منطبق با استانداردهای تعریف شده پیگیری شود. برخی دستگاه ها ظرفیت های مناسب و قابل استفاده ای در این زمینه دارند که ظرف بازه زمانی یک هفته تا ۱۰ روز آینده از این اماکن بازدید و در صورت متناسب بودن با طرح، معرفی شوند .