استاندار لرستان: ساماندهی مجتمع پارسیلون مطالبه مردم است

on .

دکتر خادمی استاندار لرستان در بازدید از مجتمع پارسیلون، ساماندهی این مجموعه بزرگ را یکی از مطالبات مهم مردم خرم آباد عنوان کرد .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان دکتر خادمی و هیئت همراه از  مجموعه پارسیلون با هدف  بررسی  و ارزیابی  آخرین وضعیت  این مجتمع بازدید به عمل آوردند.

استاندار لرستان اظهار داشت: این مجتمع در زمینی به مساحت ۲۲۰ هکتار احداث شده و دارای موقعیت جغرافیایی خوب به لحاظ نزدیکی به شهر خرم آباد، راه دسترسی مناسب و امکاناتی نظیر آب و برق که از داخل خود مجموعه تامین می گردد، است .

دکتر خادمی در خصوص وضعیت این مجموعه عنوان داشت: مجتمع پارسیلون یکی از  تولید کنندگان بزرگ نخ  در کشور بود که در سال های گذشته به دلایلی از چرخه تولید باز مانده و راکد شده بود.

خادمی در خصوص اقدامات انجام گرفته در این مجتمع بیان داشت: با توجه به موقعیت مناسب شرکت پارسیلون مطالعات منطقه ویژه اقتصادی خرم آباد در محل اراضی این مجموعه توسط شرکت مشاور در دستور کار قرار گرفته و انجام شد . همچنین طی رایزنی های صورت گرفته در جهت احیا آن، شرکت آتیه دماوند به عنوان مجری طرح  ساماندهی پرسنل شرکت و مالکیت اراضی مورد اختلاف، ابتکار عمل را در دست گرفت و اقدامات بسیار خوبی در این زمینه انجام پذیرفته است.

وی با اشاره به موقعیت مناسب شرکت پارسیلون برای انجام فعالیتهای اقتصادی، افزود: به منظور ساماندهی و خروج این مجموعه ارزشمند از وضعیت رکورد و وارد شدن آن به چرخه اقتصادی، اقدامات بسیار خوبی در ۲ سال اخیر صورت گرفته و شرایط برای واگذاری به سرمایه گذار فراهم شده است .

استاندار لرستان در پایان تصریح کرد: با توجه به اقدامات صورت گرفته، امیدواریم با واگذاری این مجتمع به بخش خصوصی توانمند و دارای اهلیت، شاهد احیا دوباره آن و  ایجاد اشتغال در مجموعه پارسیلون خرم آباد باشیم.