تقدیر معاون اول رئیس جمهور از استاندار لرستان

on .

در مراسمی با حضور دکتر جهانگیری،معاون اول رئیس جمهور و وزرای کشور و آموزش و پرورش درهمایش ملی گرامیداشت هفته شوراهای آموزش‌وپرورش که در مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار شد، از دکتر خادمی استاندار لرستان، به مناسبت  کسب رتبه برتر شورای آموزش و پرورش لرستان در زمینه سیاست گذاری و برنامه ریزی و جلب و جذب مشارکتهای همگانی، تقدیر به عمل آمد .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان؛ در مراسمی با حضور معاون اول رئیس جمهور ،وزیر آموزش و پرورش و وزیر کشور از دکتر سید موسی خادمی، استاندار لرستان و رئیس شورای آموزش و پرورش لرستان بعنوان استان برتر با اهدای لوح تقدیر، تجلیل به عمل آمد .
در این مراسم دکتر محمود ثمینی به نمایندگی از طرف استاندار لرستان حضور یافت.

در متن پیام وزرای  کشور و آموزش و پرورش خطاب به دکتر خادمی اینگونه آمده است :
شورای آموزش و پرورش با بهره گیری از خرد جمعی، ظرفیت های محلی و منطقه‌ای و استفاده از مواد قانونی مصوبه مجلس شورای اسلامی ،مصداق بارز تحقق، سیاست توسعه مشارکت ها در نظام تعلیم و تربیت کشور است .
ارزیابی های انجام شده از عملکرد شورای آموزش و پرورش استانها نشان می دهد که با تدبیر و همت جنابعالی به عنوان رئیس شورا و تلاش و همدلی سایر اعضا رتبه برتر را در سطح کشور از حیث سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی در جلب و جذب مشارکتهای عمومی و کاهش بلایای طبیعی، کسب نموده اید بدین مناسبت از حسن تدبیر ،اهتمام و مساعی شایسته جنابعالی در زمینه آموزش و پرورش به عنوان بستر توسعه همه‌جانبه تشکر و قدردانی می نمایم و بر ضرورت تداوم همکاری و هم افزایی استادان پژوهشگران مدیران و کارشناسان فرهیخته برای جلب مشارکت عمومی و تقویت نظارت همگانی تاکید داریم .

گفتنی است برگزاری منظم جلسات به ریاست استاندار لرستان مطابق تقویم اجرایی ، طرح و ارائه دستور کارهای مناسب ، مصوبات  کیفی و قابل اجرا که در نهایت منجر به کاهش هزینه ها و پیشرفت در امر آموزش و پرورش لرستان شده است ازجمله معیارهای این انتخاب بوده است .

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور  در این همایش با اشاره به اینکه سرمایه انسانی در آموزش‌وپرورش تربیت می‌شود،اظهارکرد: سرمایه انسانی مهم‌ترین و اصلی‌ترین سرمایه کشور است و کشورهایی که به توسعه رسیده‌اند از سرمایه انسانی مناسبی برخوردار بودند و وقتی سرمایه‌های بلندمدت در حوزه‌های مختلف انجام دادند به کشور توسعه‌یافته تبدیل شدند بنابراین در موضوع سرمایه انسانی، آموزش‌ و پرورش کانون تربیت این سرمایه است.
معاون اول رئیس‌جمهور افزود: آموزش‌وپرورش به‌عنوان بزرگ‌ترین دستگاهی است که نسلی را باید تربیت کند. آموزش و پرورش باید ببیند و درک کند که آینده دنیا و کشور به چه سمت و سویی حرکت می‌کند و باید نیروی توانمند تربیت کند که در مقابل موج‌های مختلف مقاومت کند و به توسعه کشور کمک کند و این رسالت بر دوش آموزش و پرورش است.