معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان: طرح مشارکت در توسعه نظم و امنیت عمومی در لرستان اجرا می شود

on .

در جلسه ای که عصر امروز با حضور سردار مهدیان نسب فرمانده نیروی انتظامی استان و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان و به ریاست معاون سیاسی و امنیتی اجتماعی استانداری لرستان برگزار شد، اجرای طرح مشارکت در توسعه نظم و امنیت عمومی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در این جلسه با اشاره به مأموریت و مسئولیت سنگین نیروی انتظامی، گفت: تمام ابعادی که به منظور نظم بخشی در جامعه انجام می‌شود بر عهده نیروی انتظامی است و مردم در تمام مراحل با نیروی انتظامی سر و کار دارند .
دکتر ثمینی با اشاره به فعالیت  خوب نیروی انتظامی و کمک هایی که  بوسیله این نهاد به دولت و حاکمیت ارائه شده، گفت : در خصوص مشارکت مردم در برقراری نظم و امنیت عمومی، مردم می‌توانند در زمینه‌های مختلفی مشارکت داشته باشند و به این منظور لازم است اطلاع رسانی جامعی  به خیرین  امنیت ساز  و واقفین با همکاری دستگاههای مختلفی همچون ؛ صدا و سیما ، و اوقاف انجام پذیرد .

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان تصریح کرد :  تا کنون با همکاری و همیاری مردم پیشرفت های بسیار خوبی در نظم عمومی داشته ایم اما در مباحث مختلف سخت افزاری و ساخت  و تجهیز پاسگاه‌ها در برخی از روستاها و اماکن که مورد نیاز مردم است، اگر مشارکت مردم و واقفین وجود داشته باشد، سرعت کار بالاتر می رود و به همین منظور اداره کل اوقاف و امور خیریه  نشستی را با واقفین عزیز و خیرین خواهد داشت.
دکتر ثمینی در خصوص قدرشناسی مردم از مقوله نظم و امنیت عمومی به استقبال و حضور بسیار بیادماندنی مردم در تشییع پیکرسردار رشید اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت :خیل عظیم جمعیت و حضور  بی نظیر مردم در این مراسم نشان از تقدیر و تکریم  مردم از خادمین نظم و امنیت عمومی است و این حضور احترام به کسی بود که تمام تهدیدهایی را که  در خارج از مرزها برای مردم وجود داشت خنثی و سرکوب کرده بود.

 معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در پایان گفت: طرح مشارکت در توسعه نظم و امنیت عمومی با فرهنگ سازی در جامعه نهادینه خواهد شد و مردم هم در این زمینه به کمک نیروی انتظامی بیش از پیش خواهند پرداخت.