حضور معاون عمرانی استاندار لرستان در برنامه تیتر شب

on .

مهندس گودرز امیری ،معاون عمرانی استاندار لرستان،شامگاه سه شنبه در برنامه زنده تیتر شب شبکه خبر با عنوان: عملکرد و مشکلات در مناطق سیل زده ، پاسخگوی سوالات ،مسائل و مشکلات مردم در مناطق سیل زده و ارائه گزارش عملکرد حوزه عمرانی استانداری لرستان بود .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان ؛معاون عمرانی استاندار لرستان در این گفتگو با اعلام اینکه در بحث بازسازی مناطق سیلزده لرستان از نظر زیرساخت هایی همچون : آب ، برق و گاز مشکلی نداریم، گفت:  در این زمینه فقط باید انشعاب واگذار شود و مشکلات احتمالی از طریق مراجع ذی صلاح قابل حل است .

مهندس امیری در خصوص تهیه مصالح ساختمانی در مناطق سیل زده گفت: از ابتدا فقط ۸ تن سیمان به صورت رایگان در اختیار سازندگان قرار می گرفت و خدمات نظام مهندسی و صدور پروانه به صورت رایگان بود .
وی خاطرنشان کرد در بحث تهیه آهن آلات، میلگرد و آجر و ... بنیاد مسکن تنها وظیفه تامین کننده را دارد و برای آن که مصالح ارزان‌تر به دست مردم برسد با تولیدکنندگان مصالح ساختمانی، قراردادهایی  به صورت کلی بسته است .

معاون عمرانی استاندار لرستان در ادامه در خصوص محور مواصلاتی خرم آباد- پلدختر گفت : علی رغم تلاش های فراوان ،این محور در حال حاضر ایمن نیست و استانداردهای لازم را ندارد و در عین حال ماشین‌آلات راهسازی مرتبا در حال پاکسازی و ترمیم محور هستند .
وی با اشاره به اینکه در دو سه هفته اخیر گزارشی مبنی بر ریزش و رانش زمین نداشته‌ایم به جغرافیای طبیعی منطقه اشاره کرد و گفت جاده های ما جاده های کوهستانی هستند و نگهداری آنها کار سختی است و تلاش می کنیم جاده مسدود نشود .

گودرز امیری در پایان در پاسخ به سوال تامین منابع مالی برای استاندارد سازی محور خرم آباد -پلدختر گفت :  
هم معاون اول ریاست جمهور و هم ریاست محترم جمهور و هم وزیر راه و شهرسازی دستور دادند که ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار در اختیار راهداری قرار بگیرد که تاکنون محقق نشده است و امیدواریم با تخصیص منابع لازم که در حال پیگیری است به استانداردسازی لازم در این زمینه برسیم .