‍ معاون استاندار: باغ تحقیقات گیاه شناسی از کارهای ماندگار استان است

on .

دکتر عبداللهی معاون استاندار کاربرد اصلی باغ تحقیقات گیاه شناسی را آموزشی بودن این مجموعه عنوان کرد .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان جلسه هماهنگی و بررسی وضعیت باغ گیاه شناسی زاگرس خرم‌آباد به ریاست دکتر عبداللهی معاون استاندار برگزار شد.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان اظهار کرد: باغ گیاه شناسی زاگرس خرم آباد یکی از طرح هایی است که تاکنون  اقدامات خوبی در محیط آن انجام گرفته و پیشرفت قابل قبولی داشته است.

دکتر عبداللهی عنوان داشت: هدف  پرورش و احیا رستنی های منطقه زاگرس در این مرکز به عنوان کانون گیاهان بومی لرستان و همچنین مجموعه‌ای برای نمایش آنها به عموم مردم می باشد .

معاون استاندار تصریح کرد: در این مرکز انواع گیاهان و روییدنی های حوزه زاگرس و  گیاهانی که در گذشته کشت می شده اند و اکنون کمیاب و نایاب شده اند، وجود دارد که نشان از اهمیت و نیاز به وجود چنین مجموعه ای بدیهی می باشد.

عبداللهی ضمن اشاره به تاثیر محیط باغ گیاه شناسی بر روحیه نشاط در جامعه بیان کرد: تکمیل این مجموعه اهدافی مانند رونق گردشگری، ایجاد اشتغال و ذخیره گیاهان محلی را دنبال و همچنین به عنوان قطب پژوهش و آموزش منابع طبیعی زاگرس در موضوعات آموزشی خواهد بود.

وی همچنین باغ تحقیقات گیاه شناسی زاگرس را یکی از کارهای ماندگار استان دانست و افزود: علاوه بر کاربردهای تحقیقاتی، گردشگری و اقتصادی می‌توان جنبه آموزشی این مجموعه را اصلی ترین کاربرد آن عنوان کرد .

دکتر عبداللهی در پایان مطرح کرد: دستگاههای اجرایی مرتبط تدوین جدول زمان‌بندی برگزاری جلسات و پیگیری مصوبات آن را تا حصول نتیجه در دستور کار قرار داده و همکاری‌های لازم با این مجموعه جهت تکمیل نهایی انجام دهند .