معاون استاندار لرستان: در برنامه‌ریزی‌ها به مشارکت مردم بیشتر توجه شود

on .

معاون استاندار لرستان گفت: توسعه با ایجاد تعادل در سطح آگاهی مردم شکل می‌گیرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر محمود ثمینی در جلسه هماهنگی برنامه های دهه فجر با بیان اینکه عملکرد دولت باید با توجه توانمندی‌ها و امکانات موجود برای مردم اطلاع‌رسانی شود، اظهار کرد: انقلاب متعلق به همه است و مردم باید نقش بیشتری را عملاً در برنامه‌های دهه مبارک فجر و سایر مناسبت‌های دیگر داشته باشند.

 وی در ادامه افزود: در برنامه‌ریزی‌های مختلف با هدف گذاری مناسب باید به مشارکت و نقش مردم بیشتر توجه کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری با اشاره به عملکرد دولت و بیان اینکه بضاعت و توان‌مندی دولت ضمن توجه به شرایط جهانی، منطقه‌ای و داخلی این است، گفت: مردم صداقت و راستگویی را دوست داشته و با توجه به شرایط کنونی از دولت و نظام می‌پذیرند.

 وی بیان کرد: دولت طی ایام دهه فجر برای خدمات رسانی در زمینه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و...  برنامه های اجرایی گوناگونی دارد.

دکتر ثمینی با تاکید بر لزوم حفظ حرمت ایام فاطمیه و شهادت سردار رشید اسلام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در اجرای برنامه‌های دهه فجر تصریح کرد: با رعایت مقررات و پیشگیری از افراط و تفریط با برنامه‌های فرهنگی منظم و متنوع باید نشاط اجتماعی را ایجاد کنیم، چراکه لازمه جامعه است.

 وی ادامه داد: بنابراین باید از تمامی ظرفیت‌ها و توان خود در جهت ایجاد برنامه‌های خوب، پر محتوا و با نشاط برای مردم استفاده کنیم.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری با بیان اینکه ایام مبارک دهه فجر فرصت خوبی برای تبیین و بیان خدمات دولت در زمینه های مختلف است، خاطرنشان کرد: برای ایجاد نشاط و تقویت فرهنگی جامعه زمینه‌ای فراهم شود تا مناطق محروم و حاشیه‌نشین نیز بتوانند از برنامه‌های این ایام استفاده کنند.

 به گفته وی دستگاه‌ها برنامه‌های فرهنگی، ورزشی و هنری خود را به طور مستمر در طول سال برای همه مردم استان به ویژه مناطق محروم برگزار کنند چرا‌که این برنامه‌ها باعث ارتقا و رشد سطح آگاهی و توان‌مندی مردم و نهایتا حرکت در مسیر توسعه می‌شود.

 دکتر ثمینی تصریح کرد: با ایجاد تعادل در سطح آگاهی و توان‌مندی‌های مردم در تمامی زمینه‌ها توسعه شکل خواهد گرفت.